Dan Bárta odohrá jediný festivalový koncert na Slovensku

Dan Bárta odohrá jediný festivalový koncert na Slovensku BOMBING

Premiéra Dana Bártu na festivale Žákovic Open bude naozaj exkluzívna. S kapelou Illustratosphere totiž v Trenčianskych Bohuslaviciach odohrajú svoj jediný slovenský koncert v rámci tohtoročnej festivalovej sezóny.

Hudobník, ktorý si nedávno od českej Akadémie populárnej hudby prevzal vzácne ocenenie AndělSpevák štvrťstoročia, sa už na toto vystúpenie veľmi teší. “Pre nás to tiež bude sviatok. Na Slovensku totiž úplne bežne na festivaloch nehráme. Som rád, že to nakoniec padlo na Illustratosphere. Už sme na pár slovenských festivaloch hrali, no na Žákovic Open je to po prvý raz. Slovenské publikum je skvelé, už sa veľmi tešíme,” priznal Dan Bárta.

Skupinu Illustratosphere tvoria uznávaní profesionáli Filip Jelínek, Robert Balzar, Miroslav Chyška a Jirka Slavíček. S Danom Bártom oslávili na jeseň minulého roka v rámci klubovej šnúry Prvý Fiftýn Tour 15 rokov spoločnej tvorby. “Zahráme prierez tvorbou, teda aj skladby, ktoré vznikli pred 15 rokmi, ale i novšie veci. Sme totiž stále akčná skupina. Atmosféra vonku býva geniálna, našinec z mesta sa tak často nedostane pod holé nebo. Pozerať sa do priestoru je výborné, také trošku zvláštne odťažité, ale do piesní sa tým zmestí viac veľkorysosti. Čo viac si môže umelec priať ako veľa ľudí, priestor pred sebou a dobrý zvuk? To už by som bol blázon, keby som sa netešil, že mám možnosť užiť si tieto tri parametre,” dodáva oceňovaný spevák a skladateľ, ktorý od minulý rok prezradil, že pracuje aj na novom albume skupiny J.A.R.

V príjemnom prostredí Bošáckej doliny určite zaznejú osvedčené pecky ako Pruhy, Languages, Na i v ní, Kontrabásník či B’Artagnan. Dan sľubuje, že niektoré skladby budú znieť po novom. “Dúfam, že skúsime zahrať aj dve-tri veci, ktoré sme už dávno nehrali alebo pridáme prerábku niektorého z našich obľúbených songov. Nielen festivalu Žákovic Open, ale vôbec celého leta sa už nevieme dočkať. Keďže správni umelci sú stále deťmi, neplánujeme sa cez prázdniny veľmi prepracovať. Budeme predovšetkým rozmýšľať, čo s tým naším muzikantským životom a tak podobne,” uzatvára s úsmevom Dan Bárta.

Žákovic Open sa uskutoční v Trenčianskych Bohuslaviciach 22. až 23. júla. Okrem Dana Bártu sa môžu fanúšikovia tešiť na mnoho ďalších skvelých hudobníkov. Návrat po rokoch hlási Para, zahrajú stálice Hex, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-a či Vidiek, ale aj Korben Dallas, Čisté Tvary, Trolejboys, Saténové Ruky, Hafner & Beyuz, Puding pani Elvisovej a ďalší. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk, v Penzióne Žákovic a v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave.

Zdroj: TS / Norika Krchňáková / Propagandahouse