Čo treba vidieť na BAŽANT POHODE 2013

BAŽANT POHODA 2013 za rohom BOMBING 2

plagatpohoda2013Naposledy som vám predstavil tri najvýraznejšie mená Bažant Pohody 2013. Dnes budeme pokračovať a predstavím viacej kapiel, ktoré určite treba vidieť…

Kaiser Chiefs je anglická indie rocková skupina z Leedsu. Skupina bola založená v roku 1997 kamarátmi zo školy Nickom Hodgsonom, Simonom Rixom a Nickom Bainesom. Neskôr sa k nim pripojil Andrew White a Ricky Wilson. Od svojho založenia dosiahla skupina viaceré úspechy. Ich prvý album Employment bol nominovaný na cenu Mercury a neskôr nominovaný na ocenenie Britský album roku 2006.

Diskografia

Bloc Party je anglická indie rocková skupina. V roku 2005 vydala svoj debutový album Silent Alarm. Vo februári 2007 vydali svoj druhý štúdiový album A Weekend in the City. Ich posledným albumom je Intimacy z augusta 2008. Skupinu tvorí štvorica hudobníkov: Kele Okereke (spev), Russell Lissack (gitara), Gordon Moakes (basgitara) a bubeník Matt Tong.

Diskografia


ORQUESTA BUENA VISTA SOCIAL CLUB featuring OMARA PORTUONDO & ELIADES OCHOA

DJANGO DJANGO – Štvorica David Maclean (bubeník a producent), Vincent Neff (spevák a gitarista), Jimmy Dixona (basista) a Tommy Grace (synth operátor) sa stretli na Edinburgh College of Art , a založili skupinu Django Django v Londýne v roku 2009.

 

DIPLO

Kiril Džajkovski

Na začiatku roka 1980 spoločne s Milče Mančevski založil skupinu Bastion , ako jedna z prvých elektronických kapiel vtedajšej socialistickej republiky Macedónsko. Následne, pokračoval hraním v jednej z najslávnejších macedónskych kapiel Leb i sol.

V roku 1990 sa presťahoval do Kiril Austrálie a začal experimentovať s hudbou, v ktorej kombinuje etnicko macedónsku hudbu a elektronické beaty. To viedlo k jeho prvému sólovému albumu, Synthetic Theatre. …. http://en.wikipedia.org/wiki/Kiril_D%C5%BEajkovski ….

Prago Union je pražská hip-hopová skupina, ktorá vznikla okolo roku 2002. Zostava, ktorú tvorí rapper Kato a DJ Maro, je pre svoje originálne texty a hudobné nápady považovaná za jednu z najlepších českých hip-hopových formácií súčasnosti. Kato, využívajúci slovné hračky a metafory reflektujúce realitu, je tiež pokladaný za jedného z najlepších textárov československého hip-hopu. Za svoj druhý album Dezorient Express získala skupina hudobnú cenu Anděl v kategórii hip-hop & R’n’B.
Za vznikom skupiny stoja členovia bývalej hip-hopovej formácie Chaozz, rapper Kato (kedysi Deph) a DJ Skupla. Súčasnú zostavu občas na koncertoch dopĺňa aj živá kapela.

2005, 12″ Gold Chain Mew-Zick II ft. Planet Asia / Verbální atentát / Uprchlík ft. Dědek – vyšlo v malom náklade

DISKOGRAFIA

 

Vidiek je slovenská poprocková skupina, ktorú v roku 1986 založili v Rovinke členovia rozpadnutej skupiny Ventil RG Ján Kuric a Ondrej Tomčala, ktorí zo začiatku tvorili duo. Neskôr sa k nim pripojili Kamil Grebeň, Richard Jajcay, Peter Dobrota a Peter Sojka. Skupina sa pôvodne mala volať Jano a jeho družina, alternatívny názov Vidiek bol odvodený od skladby „Vidiečan“, prvej autorskej skladby v ich repertoári. … http://sk.wikipedia.org/wiki/Vidiek_%28skupina%29 ...

Branislav Kováč, známy najmä pod umeleckým menom Vec je slovenský rapper, DJ, hudobný producent a moderátor. Často je označovaný ako veterán alebo ako legenda slovenského hip-hopu. Spolu s Midim tvorili skupinu Trosky. Narodil sa v Zlatých Moravciach, no neskôr sa presťahoval do Bratislavy. Jeho album Dobré ráno sa v rebríčku 100 najlepších slovenských albumov podľa denníka Nový Čas umiestnil na 60. mieste.

Polemic je slovenská ska/reggae skupina, ktorá vznikla v roku 1989.

Diskografia

  • 1996 Vrana

  • 1997 Do ska – Musica, CD

  • 1999 Yah Man! – Rádio Bratislava, CD

  • 2000 Gangster-Ska – BMG, CD

  • 2002 Nelám si s tým hlavu! – BMG, CD

  • 2005 Nenudin – Sony BMG, CD

  • 2007 Live – Sony BMG, CD, DVD

  • 2008 Best of 1988-2008 – Sony BMG, CD

  • 2010 Horúce časy – Sony Music, CD [4]

  • 2013 Hey! Ba-ba Re-bop

PARA … ::1995 Vznik. Asi to bol september kedy sme mali prvú oficiálnu skúšku. Začínali sme krabicovým punkom, ale keď sa zohnali skutočné bicie bol to punk…. Prvý koncert sa odohral mesiac po našom založení s legendou bratislavského bigbeatu, kapelou Fajront (to bol zároveň  aj posledný koncert tejto kapely). Do konca roka sme odohrali ešte zopár akcií; prevažne to boli rôzne imatrikulácie stredných škôl. … http://www.para.sk/band/our-story/

MODRÉ HORY – Ich komické tváre sú akoby z iných častí vesmíru, rovnako rozdielny je aj ich temperament, hlas a prejav, pochádzajú z iných miest a sfér. Napriek tomu už vlani v lete po prvom spoločnom treku vedeli, že zakrátko fanúšikom prinesú zhluk výpovedí z tej temnejšej, ťažšie uchopiteľnej, ale zas ľahko sebaľútostivej a trochu nekonformnej stránky reality. Toto obdobie je už zrejme za nimi a čakajú na nich nové dobrodružstvá v tomto zvláštnom vesmíre, ale kondenzát svojich vnútorných aj vonkajších sračiek a šlendriánskych, až cynických reflexií, ktoré sú zabalené v akoby umeleckom prevedení, tu zanechali. Reč je o projekte Modré hory Lyrika a Beneho.

Lyrik a Bene nie sú v projekte sami. K Modrým horám sa pridal v prvom rade bláznivý človek Marián Jaslovský, ktorý sa postaral o živé nástroje a mix, v ďalšom prvom rade sú to blázniví producenti: Peko, Karaoke Tundra, Moe, Foolk, Beyuz a Billy Hollywood.

Vidíme sa o 9 dní na Trenčianskom letisku …. a pozor podľa posledných informácií lístky sa míňajú takže, kto stále váha mal by sa poponáhľať…. 🙂

BAŽANT POHODA 2013

www.pohodafestival.sk