Čisté tvary budú mať na Žákovic Open premieru !

Čisté tvary budú mať na Žákovic Open premieru ! BOMBING

Kultová skupina slovenskej alternatívnej scény Čisté Tvary bude po siedmich rokoch vystupovať na open-air podujatiach. Po úspešnom jesennom i jarnom turné s albumom Zem Nás Chce Čistých je účasť kapely na niektorých z festivalov logickým krokom.

Na nový album čakali fanúšikovia dlhých osem rokov, o rok menej trvá absencia skupiny na letných festivaloch. Tento rok sa to však zmení a Čisté Tvary sa vystupovania pod holým nebom nevedia dočkať. “Milujeme letné festivaly, ich atmosféru a ľudí uvoľnených možno viac ako na bežných koncertoch. Máme za sebou veľmi úspešný rok, a preto bolo úplne jasné, že v lete si budeme chcieť spolu s ľuďmi užiť niektorý z letných festivalov. Zahráme mierne upravený koncertný program z nášho jarného turné k novému albumu Zem Nás Chce Čistých,” vraví frontman kapely Juraj Péč.

Na festivalový návrat si Čisté Tvary vybrali dva festivaly, bez ktorých si priaznivci slovenskej hudby vedia leto iba ťažko predstaviť. Kapela vystúpila 30. júna na najväčšom rockovom festivale Topfest, a o tri týždne sa predstaví aj v Trenčianskych Bohuslavoviciach na Žákovic Open. “Na oboch festivaloch sme už v minulosti hrali. Tešíme sa na ne v prvom rade preto, že sú to veľmi kvalitné festivaly s dobrou organizáciou a hlavne výbornou atmosférou. Každý z nich má svoje špecifické publikum. Topfest je orientovaný skôr rockovejšie a Žákovic je multižánrovejší s evidentným príklonom ku kvalitnej slovenskej a českej alternatívnej hudbe. Na oboch by som rád zostal aj po našom koncerte. Na Topfeste chcem vidieť Rival Sons, štúdiovo totiž znejú úžasne. A na Žákovic určite Dana Bártu a Autodrom,” dodáva Juraj Péč.

Kapela, ktorá od minulého roka funguje v zostave Juraj Péč, Adam Mičinec, Matej Pliešovský, Ondrej Gregor a Oskar Rózsa, si plánuje naživo otestovať nálady fanúšikov. Po niekoľkoročnom pôste sa teší na to, ako si užije festivalovú atmosféru, ktorá je na každom podujatí jedinečná. “Kontakt s publikom je dôležitá vec, aj keď to samozrejme záleží od momentálnej nálady kapely, publika, a tak ďalej. Osobne som zažil mnoho koncertov povedzme ‘introvertných’ kapiel a umelcov, ktoré boli úžasné. Naopak, silený kontakt s publikom vie pokaziť aj inak veľmi dobré koncerty. Čiže my tieto veci nechávame čisto na momentálnu náladu a pocit počas vystúpenia,” uzatvára spevák, skladateľ a textár Čistých Tvarov

Zdroj : TS / Norika Krchňáková / Propagandahouse