Charizmatická China Moses a Big band Gustava Broma vystúpia už vo štvrtok v Slovenskom rozhlase

Charizmatická China Moses a Big band Gustava Broma vystúpia už vo štvrtok v Slovenskom rozhlase BOMBING 2

A1_CHINA_MOSES_FINAL

Charizmatická všestranná speváčka China Moses sa už vo štvrtok večer po prvý raz ukáže na Slovensku. Talentovaná dcéra svetoznámej Dee Dee Bridgewater vystúpi 13. marca vo Veľkej sále Slovenského rozhlasu v Bratislave. Predstaví sa tam s Big bandom Gustava Broma pod vedením dirigenta Vlada Valoviča, pričom tento projekt bude mať v hlavnom meste Slovenska zároveň premiéru. Moses, ktorá dlhodobo žije vo Francúzsku, sa na toto spojenie veľmi teší a zároveň je naň podľa vlastných slov skutočne zvedavá. V rámci repetroáru staví pedovšetkým na kúsky z jej ostatných dvoch albumov. Vstupenky na tento jedinečný koncert sa predávajú v sieti Ticketportal za 25 až 40 eur.

Americká speváčka sa koncom januára predstavila v Českej republike a odozvy na jej koncert, ktorým otvárala pražský klub The Loop, boli vynikajúce. “China Moses okúzlila návštevnikov The Loop skvelým spevom a bezprostrednou stage performance. V takmer trojhodinovom sete zazneli aranžmány bluesových hitov ako You´re Crying, Cry Me a River, ale i autorské skladby, napríklad Dinah´s Blues, ktorú duo Moses a Lemonnier zložili ako poctu slávnej Dinah Washington,” napísali o vystúpení na českom portáli iReport.cz. Ešte pred koncertom kvality Moses vyzdvihovali napríklad aj v magazíne Reflex.

Dcéra režiséra Gilberta Mosesa sa hudbe venuje odmalička. Rodáčka z Los Angeles ešte pred dovŕšením dospelosti vydala prvý singel Time, po ktorom nasledoval debutový album China (1997). Aj keď by sa mohlo zdať, že po vzore matky sa bude mladá hudobníčka venovať najmä jazzu, nie je tomu tak. Vo svojej tvorbe šikovne kombinuje aj prvky popu, r’n’b, soulu aj blues, aby mohla svoje príbehy vyrozprávať vždy tým najvhodnejším spôsobom. Popri hudbe ju zamestnáva aj účinkovanie v televízii. Zaujímavosťou je, že sa objavila i v jednej epizóde populárneho seriálu Moesha. Jej zatiaľ posledným albumom je nahrávka Crazy Blues (2012) venovaná jej obľúbenej speváčke Dinah Washington a ďalším vplyvným umelcom, ktorý nahrala s pianistom Raphaëlom Lemmonierom. Táto štúdiovka vzbudila nemalý ohlas a napríklad britský týždenník Sunday Times ju zaradil medzi najlepšie jazzové albumy roka 2012.

Tridsaťšesťročná speváčka predstavila nahrávku Crazy Blues okrem Česka v mnohých ďalších európskych štátoch, ale taktiež v takých exotických krajinách ako Francúzska Guyana, Martinik či Guadeloupe. Jej koncert v hlavnom meste Slovenska bude úvodným vystúpením Music festu 2014. V rámci neho sa vo štvrtok 17. apríla predvedie naživo vo Veľkej sále Slovenského rozhlasu v Bratislave britský spevák Anthony Strong, označovaný za nového Jamieho Culluma.

)

Fotografie:
https://www.dropbox.com/s/8lbnn4z3uwllbi3/IMG_0827-corr.tif
https://www.dropbox.com/s/3pm0m2eo1oetk07/019%20more%20hair.tif
https://www.dropbox.com/s/mbvwlba529ekgcf/IMG_0004-dark.tif
https://www.dropbox.com/s/dwf9rs8gmwzsbdp/Sans%20nom-2.tif

Viac info na:
www.chinamoses.com
www.facebook.com/chinamoses
www.facebook.com/pages/Music-fest/1454597671428837