Čakanie skončilo – The Cinematic Orchestra zahrajú v Bratislave!

Čakanie skončilo – The Cinematic Orchestra zahrajú v Bratislave! BOMBING

Britská formácia The Cinematic Orchestra, ktorá vo svojej tvorbe kombinuje džez s elektronikou, sa po piatich rokoch predstaví v Bratislave. Sextet z nezávislého vydavateľstva Ninja Tune zahrá vo štvrtok 19. januára 2012 v Majestic Music Clube (MMC) na Karpatskej ulici. Prvá, limitovaná séria vstupeniek za 20 eur sa vypredala za niekoľko hodín. V súčasnosti sa dá lístok na koncert kúpiť za 25 eur a to cez online predpredaj na Tixy.sk.

The Cinematic Orchestra pôsobí na svetovej scéne už štrnásť rokov. Za ten čas stihli vydať tri štúdiové albumy – Motion (1999), Every Day (2002) a Ma Fleur (2007) a spolupracovali s niekoľkými vokalistkami ako napríklad Lou Rhodes z anglického dua Lamb, Fontellou Bass či Niarou Scarlett. Budúci rok by mali vydať štvrtú štúdiovku, z ktorej možno niečo zahrajú aj v Bratislave.

Hudba tejto skupiny bola od začiatku spätá s filmom a aj preto ich označujú ako filmový orchester. Napríklad v roku 1999 vystúpili na požiadanie organizátorov na Director’s Guild Awards a to pri udeľovaní ceny za celoživotný prínos legendárnemu režisérovi Stanleymu Kubrickovi. O niekoľko rokov neskôr zložili nový soundtrack ku kultovému nemému filmu Muž s kinoaparátom (1929) režiséra Dzigu Vertova. Tento soundtrack nie je jediným tejto skupiny. Na konte majú aj hudbu k britskému dokumentárnemu filmu The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos (2008) či starším krátkometrážnym snímkam Manhatta (1921) a Entr’acte (1924).

Ich singel To Build A Home z albumu Ma Fleur zaznel vo francúzsko-austrálskej dráme Strom (2010) a v mnohých televíznych reláciách a seriáloch ako Klinika Grace (2005), Škaredá Betty (2006), Myšlienky vraha (2005) alebo Top Gear (2002). Skladbu All Things to All Men zase diváci mohli počuť v dráme Kidulthood (2006). V súčasnosti tvoria zostavu The Cinematic Orchestra Patrick Carpenter (mixážny pult), Luke Flowers (bicie nástroje), Tom Chant (saxofón), Nick Ramm (piano), Stuart McCallum (gitara) and Phil France (basa)._