BRNO RADIO ART ORCHSTRA pod vedením slovenského trumpetisu Lukáša Oravca

Photo by Rudolf Baranovic 3 3

Slovenský trumpetista Lukáš Oravec, pod patronátom Českého rozhlasu v Brne, predstaví svoj nový projekt Brno Radio Art Orchestra. V tomto 13 člennom zoskupení účinkujú najlepší hudobníci z Čiech a Slovenska.

Úvodný koncert sa koná v spolupráci s Janáčkovou Akadémiou v komornom sále Hudobnej Fakulty 13.11. o 19:30. Orchester predstaví autorskú hudbu členov zoskupenia.

Významným aranžérskym vkladom prispel Pavel Klimashevski, ktorý sa koncertu zúčastní v pozícii dirigenta a naše pozvanie prijal aj americký saxofonista Andy MIddleton, ktorý sa predstaví ako sólista orchestru. V nasledujúcich dňoch čaká orchester nahrávanie debutového albumu v štúdiu na Orli v Brne.

Na koncerte a na novom albume budú účinkovať: Juraj Bartoš, Miroslav Nováček, Andy Middleton, Pavel Klimashevsky, Marek Kotača, Radek Zapadlo, Pavel Zlámal, Lukáš Oravec, Petr Hnětkovský, Richard Šanda, Ivan Melin, Marián Ševčík, Ľudovít Kotlár a Peter Korman.

Zaranžovanie a prekomponovanie autorských skladieb a ich verejné uvedenie podporil z verejných zdrojov formou dotácie Fond na podporu umenia