DO BRATISLAVY PRÍDU FREESTYLERS, BRITSKÍ AMBASÁDORI ŽÁNRU BASS MUSIC

DO BRATISLAVY PRÍDU FREESTYLERS, BRITSKÍ AMBASÁDORI ŽÁNRU BASS MUSIC BOMBING

Takmer 20 rokov trvajúca hudobná kariéra priniesla britskej skupine Freestylers nekonečný kolotoč koncertovania na najväčších svetových festivaloch a v kluboch na rôznych kontinentoch.

Po vystúpeniach na Glastonbury a americkom turné s Lennym Kravitzom sa mohlo zdať, že Freestylers v rámci žánru bass music dosiahli vrchol. Napriek tomu nezaspali na vavrínoch a naďalej pracujú na nových skladbách a albumoch. 21. októbra prídu svoje hity zahrať aj fanúšikom do bratislavského MMC s celou kapelou.

Formáciu Freestylers založili dídžeji a producenti Matt CantorAston Harvey v 90. rokoch, keď v sebe objavili spoločnú záľubu v hip-hope, r’n’b a elektronike. Aj preto bola v začiatkoch ich tvorba označovaná ako mestská elektronika (urban electronic), neskôr ako bass music, čo bol v Británii žáner, ktorý vznikol po ére najväčšej popularity dub stepu. Zastrešuje v podstate všetko od tanečnej hudby, techna, housu, dubstepu či hip hopu.

Od roku 1998 majú Freestylers na konte päť albumov a hity ako Push Up, B-Boy Stance, Here We Go, Ruffneck, Punks či Painkiller. Ich status undergroundových hrdinov v pozitívnom zmysle vyvracajú komerčné úspechy ako koncert na Glastonbury pre 30-tisícový dav a použitie skladby Push Up v populárnej komédii Zoolander.

Freestylers momentálne pracujú na svojom šiestom albume a 21. októbra prídu do Bratislavy so živou kapelou. Lístky sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk. Prvých 100 kusov je v cene 22 eur a potom cena stúpne na 25 eur.

Viac info:

Zdroj: TS / Alexander Čerevka