BIFFY CLYRO UŽ O MESIAC V BRATISLAVE

BIFFY CLYRO UŽ O MESIAC V BRATISLAVE BOMBING

Biffy Clyro-1542363

Presne o mesiac, v piatok 15. novembra 2013, vystúpi v bratislavskom Majestic Music Clube škótska skupina Biffy Clyro, ktorú vyhlásil časopis NME za najlepšiu britskú kapelu roku 2013. Skupina len pred niekoľkými dňami ukončila severoamerické turné a teraz svoj aktuálny album Opposites predstaví európskemu publiku.

 

Simon Neil (gitara) a dvojičky Ben Johnston (bicie) a James Johnston (basa) sa stretli ešte na škole v Kilmarnocku a kapelu založili už v roku 1995, keď mali pätnásť. Prvý album Blackened Sky vydali v roku 2002, celosvetový úspech dosiahli so štvrtou nahrávkou Puzzle, ktorá sa vyšplhala až na druhé miesto UK Album Chart a predalo sa jej vyše 300 000 kusov. Nasledujúci album Only revolutions z roku 2009 bol nominovaný na prestížnu Mercury Prize pre najlepší britský album, v nasledujúcom roku získava Biffy Clyro dve ocenenia pre Najlepšiu koncertnú skupinu – NME Awards a Q Awards.

Po osemnástich rokoch na scéne dosiahla trojica hudobníkov až na samý vrchol, keď jej tohtoročný album Opposites dobyl britský albumový rebríček. A získali zaň aj ocenenie Kerang Awards za album roka.

 

Biffy Clyro sú v súčasnosti v najlepšej forme, majú za sebou leto, počas ktorého hrali na množstve festivalov, boli aj headlinermi jedného z tých najväčších vo Veľkej Británii – v Readingu, predskakovali Muse na štadiónoch v európskych metropolách. Videl som ich koncert na festivale Coachella,” hovorí Michal Kaščák z agentúry Pohoda Festival, ktorá koncert organizuje. “Naživo má ich hudba fantastický drajv, vidieť, že hudbou žijú. Britská gitarovka so všetkým, čo má mať. Chcel som ich čo najskôr dostať aj k nám – či už na festival, alebo do klubu. Som si istý, že pôjde o skvelý koncert.”

Tentoraz sa Biffy Clyro predstavia svojim fanúšikom v klubovom prostredí, no na koncerte si dajú záležať. „Do Bratislavy si privezú svoj vlastný svetelný park a chystajú aj výpravnú pódiovú show,“ hovorí produkčná Ľubica Gombalová. Trojicu stálych členov skupiny dopĺňajú v súčasnosti na koncertoch aj gitaristi Mike Vennart a Richard Ingram.

 

Vstupenky sú stále k dispozícii v sieti Ticketportal za bezkonkurenčnú cenu 19 eur (v susednej Viedni stoja 38,80…), na mieste budú stáť 25 eur.

 

Viac informácií o koncerte nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.