Trochu dažďa, veľa tepla a skvelý začiatok BAŽANT POHODY 2012

Trochu dažďa, veľa tepla a skvelý začiatok BAŽANT POHODY 2012 BOMBING

 

Hlásim sa z Trenčianskeho letiska kde sa včera začala BAŽANT POHODA 2012. Oficiálne otvorenie si aj tento rok užil Michal Kaščák a na BAŽANT stage privítal všetkých účastníkov, spomenul si na zosnulého Váslava Havla a zároveň aj uviedol prvú kapelu, ktorá bola úzko spätá práve s Václavom. Legenda českého undergroundu THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE predviedla, že ešte nepatrí do starého železa a ľudia sa pri ich vystúpení zabávali a ich koncert sledovalo veľa ľudí a ako som videl najviac si na svoje asi prišli staršie ročníky, pre ktorých to bol neskutočný zážitok. Počas koncertu sa aj zamračilo a vyzeralo to na poriadnu búrku ale našťastie to dopadlo dobre a nad letiskom iba mierne popršalo a blesky sa vystrieľali na okolitých horách.

O 23:00 na hlavné pódium nastúpila veľká legenda svetovej rock music nestarnúci Americký hudobník a zakladateľ The Velvet Underground LOU RED. Jeho koncert bol obrovským zážitkom za ktorým stál sám Lou Red ale aj jeho kapela, ktorá predviedla neskutočné hudobné čísla a návštevníkom BAŽANT POHODY  predviedli ako má vyzerať Americký rock. Individuálne výkony hudobníkov si ani nedovolím ani hodnotiť lebo takých skvelých umelcov ako laik nemôžem.

Hodinu po polnoci sa DOME vystúpil Daniel Victor Snaith ktorý je skôr známy pod prezívkou CARIBOU, na jeho psychadelickom elektre sa zabával plný DOME stage a aj jeho celé okolie. Všetci skákali, tlieskali, pískali, a Caribou predvádzal zvukové kreácie, ktoré sa len tak nevidia a všetkým dokázal, že je skvelý muzikant.

Po prechádzkach po letisku bolo vidieť ako sú tu ľudia šťastný a zabávajú sa na všetkých atrakciách ako je Roller disco , Silent disco, neskutočné kolotoče na ktoré by mňa osobne nikto nedostal..:D, ale vlastne na všetkých atrakciách, stánkoch, pódiách (na ktorých hrala hudba) to žilo a stále žije a ľudia sa tvária spokojne a hneď po prvom dni treba vysloviť (ako každý rok) organizátorom obrovskú pochvalu za zloženie programu, atrakcií a celej POHODY.

Dnes nás čaká opäť skvelý hudobný program o ktorom Vám zase niečo popíšem zajtra ráno..:)

Zatiaľ si vychutnajte pár záberov z prvého dňa BAŽANT POHODY 2012.