My Baby zverejňujú nový singel, zajtra zahrajú v Bratislave

MY BABY PRINESÚ DO BRATISLAVY EXPLOZÍVNU ZMES MODERNÉHO BLUESU, FUNKU A PREHISTORICKÝCH RYTMOV BOMBING 1

Ahoj Slovensko, Predhistorický rytmus nás 11. mája privedie do vášho krásneho hlavného mesta!” Takto holandsko-novozélandská kapela My Baby minulý týždeň pozdravila slovenských fanúšikov na sociálnych sieťach. Prehistoric Rhythm je názov tretej štúdiovky, ktorú príde psych-bluesové zoskupenie z Amsterdamu predstaviť do bratislavského Nu Spirit Clubu už tento štvrtok.

Nový singel aj na videu

Pred pár dňami z nej My Baby zverejnili druhý singel Cosmic Radio aj s videoklipom. Ide rozhodne o jednu z najexperimentálnejších a najchytľavejších skladieb v doterajšej tvorbe kapely. V porovnaní s prvým singlom Love Dance tu nájdeme menej elektroniky, ale orientálne sláčikové linky v kombinácii s r’n’b vplvymi a tradičnou psychedelickou gitarou z Cosmic Radio robia horúceho kandidáta na klubový hit, ktorý vás pri tanci vystrelí do kozmických výšin.

My Baby zvyknú od fanúšikov a médií dostávať prívlastky ako “voodoo” či “šamanská kapela”. Dôvodom sú najmä ich pohlcujúce živé vystúpenia, v ktorých sa mieša uhrančivý spev charizmatickej Cato van Dyck s hypnotickými bluesovými a funkovými rytmami. “Na koncertoch sa snažíme vytvoriť energiu podobnú tej, ktorú cítiť z kmeňových osláv a rituálov,” vysvetľuje kapela.

Svoj debut Love Voodoo! vydali My Baby v roku 2013, okamžite si ním zaistili miestenku na prestížnom showcase festivale Eurosonic Noorderslag a rýchlym tempom začali zbierať nadšených fanúšikov po celej Európe. Ich druhý album Shamanaid zožal po dvoch rokoch fungovania ešte väčší úspech. Skladby z neho sa šírili éterom rádií ako BBC Radio 1 a My Baby sa dostali na maďarský Sziget, holandský Lowlands a tiež na gigantický festival Glastonbury, kde skupina odohrala obdivuhodných sedem koncertov na rôznych pódiách.

Tento rok si My Baby svoje vystúpenie na Glastonbury zopakujú. Okrem najväčšieho britského festivalu kapela vystúpi aj na množstve ďalších koncertov po celej Európe. 11. mája sa ich určite oplatí vidieť aj v bratislavskom Nu Spirit Clube. Lístky sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Viac info:
Zdroj: TS / Alexander Čerevka