Aróma – Festival vôní, chutí a zážitkov má za sebou prvý ročník

Aróma Festival 2018

Festival Aróma navštívilo počas dvoch dní (7. – 8. septembra 2018) približne 3 500 návštevníkov. Vystavovatelia priniesli do Trenčína jedinečné odrody kvalitnej kávy z celého sveta, výberovú čokoládu, chutné dezerty, čaje z najznámejších čajových plantáží, ale aj vína či pivné špeciály pre pravých gurmánov.

Po vstupe do veľkokapacitného stanu ľudí privítala príjemná atmosféra, vôňa praženej kávy, čokolády a špecialít, ktoré priamo na pódiu pripravovali vychytení slovenskí šéfkuchári. Okrem vlastných jedál sa však museli popasovať aj s neľahkou výzvou – improvizovaným varením. Víťazka súťaže MasterChef 2016 Martina Grňová pripravila publiku okrem svojho víťazného receptu a zdravých dezertov aj hlavné jedlo z ingrediencií, ktoré jej v neďalekom Hypermarkete Tesco vybrala dvojica z publika. Boli to banány, bravčová pečeň a tvaroh. Martina sa ako pravá profesionálka improvizácie nezľakla a z netradičnej kombinácie vznikla pochúťka, ktorú publikum ihneď ochutnalo a ocenilo potleskom.

Takmer všetky aktivity pre návštevníkov boli interaktívne. Okrem degustovania dobrôt, prezentácií a súťaží sa hostia festivalu ako porotcovia zapojili aj do súťaže Latte Art Show v podaní Academy of Coffee. Po napínavom boji sa jej víťazom stal Ján Vass.

Organizátor festivalu, eventová agentúra Promoline z Trenčína, ďakuje za podporu spoločnosti ZepelinTrenčianskemu samosprávnemu kraju, všetkým mediálnym partnerom a ďalším partnerom propagácie.

Zoznam vystavovateľov, ďalšie informácie, fotografie a videá z prvého ročníka nájdete na: 

Dovidenia o rok!