Alexandrovci odohrali nezabudnuteľný koncert v Bratislave.

Alexandrovci odohrali nezabudnuteľný koncert v Bratislave. BOMBING

V stredu sa na Bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uskutočnil záverečný koncert Slovenskej časti Európskeho turné ruského armádneho súboru ALEXANDROVCI.

Na vypredanom štadióne sa vystriedalo viac ako 120 umelcov z Ruska, Čiech a Slovenska. Ľudová hudba Kandráčovci či ČeskoSlovenská diva Lucie Bílá prispeli k fantastickej atmosfére tohto výnimočného večera. Na koncerte zaznelo niekoľko slovenských piesní v podaní ruských ruských spevákov ale aj najmladšieho člena súboru, len sedem ročného rodáka zo slovenska Viliama Šveca, ktorý zaspieval pieseň Voda čo ma drží nad vodou. Zo slovenských piesní zazneli napríklad Najkrajší kút v šírom svete, Macejko či Na Kráľovej holi. Lucie Bílá si s Alexandrovcami zaspievala také pesničky ako Most přes minulost alebo českú verziu celosvetovo známej Hallelujah.

Koncert v Bratislave bol dôstojným vyvrcholením celého slovenského turné. Sme nesmierne radi, že si do Slovnaft Arény našlo cestu toľko fanúšikov Alexandrovcov. Opäť sa nám potvrdilo, že tento žáner v takejto podobe bude mať stále miesto na slovenských pódiách,“ povedal zástupca súboru v Európe Rudolf Héger z agentúry Music Art.

Alexandrovci odohrali na Slovensku osem výnimočných a nezabudnuteľných koncertov. Ak ste túto hudobnú šou nestihli máte možnosť ruský armádny súbor vidieť v jednom z dvanástich koncertov u našich západných susedov.

Fotoreportáž pre nás pripravil Jaro Novák:

no images were found