ALEXANDROVCI – EUROPEAN TOUR 2015 v Trenčíne – report

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2015 v Trenčíne - report BOMBING


V tomto roku uplynie 70 rokov od konca 2. svetovej vojny. Už toho času ruská armáda, ktorá vo vojnovom období zohrala veľkú úlohu, disponovala armádnym umeleckým súborom Alexandrovci.

Pri príležitosti tohto významného výročia sa potomkovia ruských umelcov z vojnových čias, ktorý v odkaze svojich predkov pokračujú dodnes, rozhodli usporiadať veľkolepé európske turné ALEXANDROVCI – EUROPEAN TOUR 2015, kde vystúpia na 11 miestach na Slovensku . Toto bude patriť k ich historicky najväčšiom turné ktoré kedy Alexandrovci odohrali na Slovensku .

Na Slovensko tak príde celý súbor s najlepšími ruskými spevákmi sólistami, vynikajúcimi hudobníkmi i špičkovými tanečníkmi. Kvalitné a dokonale profesionálne spevácke, hudobné a tanečné výkony spojuje skvelá choreografia. Ako celok je to neopakovateľný zážitok, ktorý sa istotne oplatí zažiť na vlastnej koži . Ich koncertný repertoár už dávno netvoria iba ruské národné piesne (Kaťuša, Kalinka, ..), ktoré všetci veľmi dobre poznáme, ale tiež zasahujú do rôznych hudobných žánrov. Pre súčasné turné pripravili Alexandrovci program, ktorý spojuje najviac osvedčenú klasiku ale aj slovenské klasiky ako napríklad „Išeu macek do Malacek, Na kráľovej Holi, Na tú svätú Katarúínu, Rodný môj kraj a iné pre nás známe slovenské hity. Neopakovateľný kultúrny zážitok , ktorý bol ohodnotený vrelým potleskom divákov. Aj takýto bol koncert Alexandrovcov, bol to zážitok na celý život !

Fotoreportáž pre nás pripravila Adel Michnová:

no images were found