Alborosie tribute mixtape je na svete, stiahnuť sa dá zadarmo

Alborosie tribute mixtape je na svete, stiahnuť sa dá zadarmo BOMBING

Najväčšou hviezdou tohtoročného festivalu Uprising je Alborosie, na Sicílií narodený spevák, ktorý s kolískou reggae spojil svoju dušu, aj svoje telo. Alborosie dostal od organizátorov b tribute mixtape, ktorý sprodukoval a namiešal DJ Simple Sample z Ghetto Youths Sound. Pri tvorbe špeciálneho mixu asistoval aj samotný Alborosie. Jeho hudba figuruje aj v novom spote festivalu, ktorý režíroval Branislav Vincze, a nahovoril Tomáš Hafner. Spot sa dá pozrieť na http://bit.ly/bz4sun.

Alborosie znamená teraz pre Európu to isté, ako pred niekoľkými rokmi Gentleman. Pochádza zo Sicílie, z takmer seriálových pomerov: jeho otec bol policajt, brata zabili členovia nepriateľského pouličného gangu. Pred desiatimi rokmi sa presťahoval na Jamajku, priamo do Kingstonu.

Už niekoľko rokov patrí do prvej svetovej ligy. Spolupracoval s množstvom kvalitných mien – na mixtape okrem neho nájdete umelcov ako David Hinds (Steel Pulse), Dennis Brown, Mykal Rose, Shabba Ranks, Queen Latifah, a mnoho iných. Mixtape si môžete stiahnuť úplne zadarmo na linku http://www.uprising.sk/download/alborosie.php

Festival Uprising sa uskutoční 27. a 28. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch.  Dvojdňové vstupenky za zvýhodnenú cenu 23€ sa dajú kúpiť už iba do piatku 13.8., potom sa cena bude zvyšovať na 26€. Na mieste budú stáť vstupenky 29€.

www.uprising.sk