Zimný Uprising oslávi svoje piate výročie so skupinou Zion Train

Zimný Uprising oslávi svoje piate výročie so skupinou Zion Train BOMBING 1

 

Na 5. ročníku zimnej edície festivalu Uprising, ktorý sa uskutoční 29. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon, vystúpia až traja headlineri. Po avizovanej jamajskej hviezde Chezidek, ktorý sa predstaví so skupinou Fireman Crew, a 11-člennej budapeštianskej úderke Irie Maffia, pribúda kultová formácia Zion Train.

Pripravte sa na veľkú šou, o ktorú sa postará zakladateľ projektu Neil Perch spolu s hlavným vokalistom Dubdadda. Na Uprisingu oslávia už neuveriteľných 25 rokov svojho fungovania. Britskí Zion Train jednoznačne patria medzi tých, ktorí ovplyvňujú a udávajú smer na undergroundovej scéne skvelým súzvukom reggae, dubu a elektronickej tanečnej hudby. Veľkú fanúšikovskú základňu a celosvetové uznanie si už vyše dve dekády udržiavajú predovšetkým vďaka svojim dynamickým a nezabudnuteľným live vystúpeniam.

Počas svojho 25-ročného pôsobenia absolvovali vyše dvetisíc vystúpení a navštívili najlepšie festivaly Európy ako Glastonbury, Woodstock (Poľsko), Fusion, Reggae Sun Ska, Sziget, Outlook, Boomtown, Rototom Sunsplash alebo Uprising. Vydali štrnásť oficiálnych albumov a a nespočetné množstvo ďalších trackov, remixov a spoluprác. Zatiaľ posledná štúdiovka s názvom State Of Mind je z roku 2011. Pri príležitosti svojho 25. výročia však formácia chystá nový album Land Of The Blind, z ktorého už odhalila track Warrior Step. Vyjde tiež kompilácia skladieb Permanent Pressure s Fitta Warri a Rootsman Play s Dubdadda.


SUPERIOR VYSTÚPI NA ZIMNOM UPRISINGU

superior-01Zimný Uprising sa blíži a ako už býva zvykom, nebude ani tento rok chýbať zastúpenie domácej reggae scény. Na piaty ročník Uprising Winter Edition príde Superior, skvelý slovenský reggae spevák z Komárna. Aktuálne má vonku svoj prvý dancehall singel “When Di Sunlight Go Down” s pekným klipom, ale za pozornosť stojí aj jeho posledné Ep Jah Alone, na ktorom nájdete aj jeho spoluprácu s Medial Banana na skladbe “New Way”. Dominantou Superiora je nepochybne výborný hlas, uvedomelé texty s odkazom a prednes v patois (jamajský slang), vďaka ktorému má tento skvelý spevák ambície preraziť aj v zahraničí. Na Uprising Winter Edition ho uvidíte už v sobotu 29.novembra 2014!


IRIE MAFFIA NA UPRISING WINTER EDITION 2014

irie-maffia-02Ako druhého headlinera zimnej edície sme 29.novembra pozvali do Ateliéru Babylon budapeštiansku úderku Irie Maffia! Táto maďarská superkapela, pôsobiaca na scéne od roku 2005, vytvára na svojich vystúpeniach skvelú atmosféru a strháva všetkých fanúšikov doma i v zahraničí. Štvoricu frontmanov kapely, spievajúcu anglické aj maďarské hity, tvorí šarmantná rodáčka z Ghany Sena Dagadu, Mc Busa Pista, Mc Kolombo a Mc Kemon, ktorú sprevádza spolu osem hudobníkov. Na svoje si prídu aj fanúšikovia štýlov ako hip-hop, funk, rock alebo elektro, ktoré formácia dokáže skvelo spojiť s reggae a dancehallom. Do povedomia ich dostal už ich prvý počin, Rodeo Riddim, na ktorý vytvorili vlastnú verziu a vyšiel pod váženým labelom Germaica Records. V roku 2007 už vystupovali na najväčšej európskej reggae competition Rototom Sunsplash, kde skončili ako druhí. Prelomovým rokom kapely bol rok 2008, kedy vypustili ich prvý album Hand Inna Di Air. Následne si vyslúžili zaradenie sa do TOP 5 kapiel krajiny v rámci MTV European Music Awards pre Maďarsko a ich vystúpenie na Szigete v roku 2008 nazvali kritici najlepším koncertom na festivale. Miláčikovia scény majú na konte ďalšie dva albumy, What’s My Name z 2009 a Nagyon Jó Lesz z 2013, na ktorých sa nachádzajú skladby ako “Legalize”, “Journey”, “Black Empress”, “Baddest”, “Bloodshot Eyes” alebo “Cross The Road” s Beenie Manom. Na druhom albume nájdeme aj track “Feeling Great”, ktorého video bolo tohto roku nominované na Berlin Music Video Awards. Táto 11 členná skupina patrí jednoznačne medzi najlepšie koncertné kapely v krajine a prečo je tomu tak, sa dozviete už 29. novembra v Ateliéri Babylon, kde okrem nich vystúpi aj jamajská hviezda Chezidek s kapelou Fireman Crew.


NA UPRISING WINTER EDITION 2014 PRÍDE NÁVŠTEVA Z JAMAJKY

c4Letný Uprising máme ešte čerstvo v pamäti a doteraz radi spomíname na tú neopísateľnú atmosféru a skvelé hudobné zážitky. Čakanie do ďalšieho leta je však dlhé a tou najlepšou správou momentálne je, že už budúci mesiac je tu malé jubileum v podobe piateho ročníka Uprising Winter Edition, teda zimnej klubovej verzie festivalu Uprising. Tá sa uskutoční v sobotu 29.novembra 2014 v bratislavskom Ateliéri Babylon. A na čo sa môžeme tešiť tento rok? Na piaty ročník Uprising Winter Edition sme si pripravili naozajstnú lahôdku pre fanúšikov Roots Reggae. Do našich končín po prvýkrát prichádza jamajský rastaman Chezidek s kapelou Fireman Crew. Tento 41-ročný umelec sa už od začiatku svojej kariéry zameriava výhradne na Roots Reggae. Svojim príjemným hlasom, kultúrne, spirituálne a aj politicky zameranými piesňami si získava fanúšikov po celom svete. Vlastným menom Desbert Johnson, začínal ako väčšina jamajských interpretov spevom v škole, neskôr sa predviedol na menších soundsystémových sessions. Po presťahovaní z rodného St.Ann do Kingstonu sa ho ujal label Exterminator Records, vďaka ktorému naharal v roku 2002 svoj debutový album Harvest Time. Prvý singel, ktorý ho dostal do povedomia celého Karibiku bol “Leave The Trees”, ktorý dominoval vo viacerých jamajských rebríčkoch a dostal sa do Top 10 Dancehall Chart od BBC. Po ňom nasledoval album Rising Sun, a neskôr v 2007 jeden z najobľúbenejších albumov súčasnosti,Inna De Road, z ktorého pochádzajú hity “Dem A Fight We”, alebo “Call Pon Dem”, ktorý bol aj súčasťou hry Grand Theft Auto 4 (GTA IV) a vyšiel aj na jej oficiálnom soundtracku. Chezidek sa za svoju kariéru objavil na mnohých amerických aj európskych festivaloch a spolupracoval s producentami ako súBobby Digital, Don Corleon, Sly & Robbie, Massive B alebo Jah Solid Rock. Najnovší album vydal v roku 2013 pod názvomFreedom Fighters, na ktorom nájdeme single ako “Light Up Your Spliff” alebo “Never Give Up”. V súčasnosti spolupracuje s francúzskym labelom Irie Ites, pre ktorých nahral viacero skladieb ako napr. “Bun Di Ganja” na Strange Things Riddim, “Who Am I” na Rocking Time Riddim, a posledne na ešte čerstvý Soulful Spirit Riddim “Friday Night”. Takisto sa objavil na obľúbenom Militancy Riddime s trackom “Damage”, na No More Slaving Riddime s “Build Me Up” a na najnovšom albume od Addis Pabla s”Praises To Jah”. Tento rok nahral dva nové single “Ungrateful People” a “Burn My Chalice Pipe”, a čo sa týka najnovších spoluprác, tie má so Skarra Mucci na tracku “Sunny”, tiež s Jr Yellam, s Mark Wonderom alebo s Gentlemanom. Prvý headliner, Chezidek, je jasný a my sa na jeho česko-slovenskú premiéru už nevieme dočkať. Čoskoro sa dozviete, kto všetko má ešte namierené na Uprising Winter Edition 2014 v Bratislave, ale už teraz vám povieme, že pôjde o ďalšiu dlho-očakávanú premiéru.

Lístky kúpite v sieti Ticketportal. Prvých 100 ks za 15€, potom za 18€. 

posteruprising

 

Zdroj: TS a www.uprising.sk
Foto: www.uprising.sk