Waves Bratislava zverejnil prvé mená

Waves Bratislava zverejnil prvé mená BOMBING

Do začiatku festivalu WAVES Bratislava zostávajú tri mesiace a organizátori sa rozhodli oznámiť prvé mená účinkujúcich pre bratislavskú časť festivalu. Pripravený bude program s viac ako 100 kapelami a ďalšímí sprievodnými akciami. To všetko za uvádzaciu cenu v predpredaji pod úrovňou desiatich eur.

Desať klubov a priestorov v centre hlavného mesta, približne dvesto hudobníkov a hudobných profesionálov, zvučné aj nové zahraničné mená i domáce talenty. To je v skratke festival Waves Bratislava 2015, ktorý sa bude konať počas prvého októbrového víkendu.

Tento ročník prinesie niekoľko noviniek, ale primárne budú aj tento rok mená hudobníkov, ktorých uvidia. Waves Bratislava ako festival showcaseového typu neponúka notoricky známe veľké hviezdy, ale predovšetkým neopočúvané formácie a jednotlivcov s potenciálom presiahnuť hranice lokálnych scén. Je teda určený predovšetkým publiku, ktoré rado objavuje zaujímavú novú hudbu. V minulých rokoch podujatie pomohlo odkryť viaceré zahraničné kapely vrátane BRNS a Antona Maskeliadeho, ktorí si teraz zahrajú u nás na Pohode a Grape. Zo slovenských interpretov sa na ďalšie zahraničné festivaly dostali napríklad Jimmy Pé a Nvmeri.

Do Bratislavy tentokrát Waves privezie mená ako Pablo Nouvelle (CH), Siv Jakobsen (NO), PINS (UK), Joy Wellboy (BE), Mynth (AT), Leyya (AT) a The Hearing (FI).

Pri všetkých menovaných platí, že dosiahli významný úspech doma. Waves festival ich v medzinárodnej hudobnej kariére môže posunúť o krok ďalej, všetci na to majú výborné predpoklady. Napríklad pesničkárka Siv Jakobsen a skladateľ Pablo Nouvelle sa už teraz tešia priazni významných mienkotvorných médií ako The Guardian či BBC. Pablo Nouvelle je navyše vo vydavateľstve pod jednou strechou s takými menami ako Rudimental či Clean Bandit,” približuje zahraničný line-up Jana Polnischová z programového tímu Waves Bratislava.

Prvými potvrdenými účinkujúcimi z domácej scény sú Puding pani Elvisovej, Fresh Out Of The Bus, Nvmeri, Talent Transport, Stroon, Dynamo Team a La3no Cubano. PPE po piatich rokoch práve vydali novú nahrávku, takže na Waves sa predstavia s úplne novým koncertným programom.

Od nultého ročníka je neodmysliteľnou súčasťou festivalu medzinárodná konferencia určená pre hudobných profesionálov. Jej celý program nájdete tu. Novinkou je, že témy panelových diskusií týkajúcich sa slovenských hudobných reálií sa budú vyberať pomocou dotazníka. “Chceme tak dať priestor ľuďom, ktorí sa na Slovensku venujú hudbe, aby sa podieľali na vytváraní tejto časti programu a vyjadrili sa, o ktorých témach by v Bratislave diskutovali najradšej,” vysvetľuje Tibor Holoda.

Registrácia na konferenciu je spustená online prostredníctvom TIXY.

Výhodný predpredaj je len do konca júla !!

Za dva dni sa na Waves Bratislava predstaví okolo stovky domácich a zahraničných účinkujúcich. Kto chce využiť šancu kúpiť si festivalovú permanentku za uvádzaciu cenu 9 eur, má šancu len do 30. júla. Potom už bude cena len rásť.

Denné lístky, umožňujúce vstup do všetkých klubov a priestorov sa budú predávať až od 1. septembra a to len v prípade ak sa dovtedy nevypredá kontingent permanentiekhttps://www.tixy.sk/sk/Pendant/Waves-Central-Europe-2015/Waves-Central-Europe-2015-WAVES-BRATISLAVA-Festival-Pass

Zdroj: TS