Vo februári odštartuje WORLD MUSIC FROM SLOVAKIA.

Vo februári odštartuje  WORLD MUSIC FROM SLOVAKIA. BOMBING 5

Prvým spoločným koncertom odštartuje vo februári nová platforma slovenskej world music, ktorá bude prezentovať tento žáner v zahraničí. Cieľom je, v spolupráci s inštitúciami akopromo1 Hudobné centrum, presadiť slovenských hudobníkov z tejto oblasti na významných medzinárodných veľtrhoch, festivaloch a na ďalších podujatiach.

Iniciatíva o.z. Amity, ktorá sa stretla s pozitívnou odozvou u slovenských hudobníkov, tak dostáva reálnu podobu. O samotný koncert a prvú spoločnú prezentáciu slovenskej world music už prejavili záujem promotéri a hudobní publicisti z  Maďarska, Poľska, Čiech aj Rakúska.

Minifestival sa bude konať 4. februára a vystúpia špičkové kapely, ktoré predstavia niektoré z mnohých podôb slovenskej hudobnej tvorby, ktorá spadá do world music.banda_onas

Úvodné vystúpenie bude patriť skupine Preßburger Klezmer Band, ktorá patrí medzi popredných predstaviteľov klezmeru v Európe. Ten je, v ich podaní, obohatený o slovenský folklór, balkánske prvky, jazz, latino aj reggae. Muzička to je slovenská ľudová hudba a tanec v autentickej forme. Aj na tomto koncerte ponúkne folklór v pôvodnej zemitej podobe. Hudobný projekt Acoustic Gangsters gitaristu Petra Luhu a mandolinistu Jozefa Scheinera pozostáva z niektorých skladieb inštrumentálnych albumov Viaje del Alma a Perinmama, ktoré vzbudili záujem predovšetkým v zahraničí. Do koncertnej zostavy, ktorá vystúpi v Ateliéri Babylon, prizvali vynikajúceho slovenského basgitaristu Juraja Grigláka a perkusionistu Dina de Valeriu. Banda je asi najznámejšia slovenská world music skupina, ktorá pôsobí už vyše 10 rokov. Základným zdrojom a inšpiráciou je pre nich slovenská ľudová hudba, ktorú mixujú s inými hudobnými vplyvmi.

maxresdefault

O tom, že slovenská world music oslovila aj v zahraničí svedčia umiestnenia albumov našich interpretov v hodnoteniach World Music Charts Europe, Independent Music Awards alebo TAIS Award.

V rámci tohto podujatia sa pre fanúšikov ponúka jedinečná príležitosť, rámci jedného večera si vypočuť špičkové slovenské skupiny, presvedčiť sa o kvalitách world music na Slovensku a podporiť záslužný projekt. Organizátori sú presvedčení, že prinesie oživenie pre túto hudobnú scénu a nové príležitosti pre prezentáciu Slovenska v zahraničí.

Vstupenky za zvýhodnenú cenu sú už v predpredaji.

vstupné: 8,- EUR,  predpredaj.sk
na mieste 10 EUR

4. február, 2015, Ateliér Babylon, Bratislava, 19:00

Podujatie sa koná s podporou Hudobného centra, MK SR, Rádia FM, Ateliéru Babylon, SOZA a ďalších partnerov.

fb BANNER  WW