Večer pre všímavých opäť 17. novembra

Večer pre všímavých opäť 17. novembra BOMBING 3

Ani tento rok nebude chýbať podujatie Večer pre všímavých. Opäť 17. novembra v bratislavskom KC DUNAJ podebatujeme na zaujímave témy s čerstvými držiteľmi ocenenia Biela vrana , ktorých mená vyhlásia počas galavečera v mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. . Vrámci hudobnej vložky sa predstavia poľskí folk-punkoví pouliční rebeli Hańba!, alternatívno-recesistickí Chiki liki tu-a a neoswingový selektor Matwe Drappenmadchenfeller roztancujú 17. novembra KC Dunaj počas tohtoročného Večera pre všímavých.

fbcover-vpv

Kapelu Hańba! založili muzikanti so skúsenosťami vo folkových, klezmerových, punkových, indie-rockových, metalových či dokonca elektronických zoskupeniach. Minulý rok sa predstavili na jednom z najväčších poľských festivalov OFF. Tu zaujali aj známu americkú stanicu KEXP, ktorá nimi začala sériu videí o poľských kapelách. Denník N zaradil Hańbu! medzi čierne kone Pohody, v Pohodenníku na nich upozornil Samo Marec a energia ich vystúpenia oslovila aj novinárov denníka SME. Tentokrát otvoria svojim punk-folkom o 21:00 koncertnú časť Večera pre všímavých.

Chiki liki tu-a oslávila na minuloročnej Pohode parádnym koncertom dvadsať rokov na scéne. Prešovská kapela je známa vtipnými textami, výbornou atmosférou svojich vystúpení a pestrým miešaním žánrov. Zakladatelia akrobatického rock´n´rollu, Festivalu zlej hudby, držitelia Zlatého gunára, ako aj najčastejšie hrajúca slovenská skupina v zahraničí zahrá v KC Dunaj o pol jedenástej.

Po nich sa predstaví selektor Matwe Drappenmadchenfeller. Jeho výber určuje pozitívny vzťah k alternatívnej elektronickej hudbe, ale aj punku, nu-jazzu, gitarám, neo-swingu, technu a vôbec všetkému, čo dokáže človeka rozhýbať. Na Večere pre všímavých však budeme počuť najmä to, čo ho oslovuje najviac –  rezonujúca alternatívna sféra plná dynamických riffov, basových liniek, nekompromisných gitár, ale aj živelnej elektroniky, beatov či pokrútených saxofónov. Vstupné na koncerty v KC Dunaj je 5 €.

V mestskom divadle P. O. Hviezdoslava bude od 17:11 deviaty ročník odovzdávania ocenenia Biela vrana. Biela vrana je poďakovaním ľuďom, ktorí potlačili osobné záujmy v mene verejného dobra. Tí, ktorí sa postavili arogancii moci, sa neraz dočkajú trestu alebo kritiky. Biela vrana je príležitosťou zverejniť príbehy nevšedných ľudí, prejaviť im vďaku a motivovať aj ostatných, aby sa nebáli konkrétnymi činmi preukázať občiansku odvahu. V divadle zahrajú Michael Kocáb a Karpatské chrbáty, Vrbovské vŕby a Hańba!. Vstupné je 5 €. Projekt však môžete podporiť aj vyššou sumou. Držitelia lístka z odovzdávania Bielych vrán majú vstup na program v KC Dunaj zdarma. Viac informácií tu: bielavrana.sk/2016

Na Večer pre všímavých vás pozývajú: Aliancia Fair-play, VIA IURIS, KC Dunaj, Nadácia Zastavme korupciu a Pohoda Festival.

PROGRAM

MDPOH, Laurinská 19

  • 17:11 Biela vrana
  • Udeľovanie ocenenia
  • Moderujú: Martin Staňo, Juraj Kemka
  • Hrajú: Michael Kocáb a Karpatské chrbáty, Vrbovské vŕby, Hańba! (PL)

Vstupné: 5 € (projekt môžete podporiť aj vyššou sumou)

Lístky na Večer bielych vrán tu: www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22973

KC Dunaj, Nedbalova 3

  • 19:30 Debaty bielych vrán
  • 21:00 Hańba! (PL)
  • 22:20 Chiki liki tu-a
  • 23:40 Matwe Drappenmädchenfeller

Vstupné: 5 € (pre držiteľov lístka z odovzdávania Bielych vrán vstup zdarma)

Lístky na program v KC Dunaj tu: www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=22971 (počet lístkov je limitovaný)

Viac info tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/vecer-pre-vsimavych-vo-stvrtok-17-11

Zdroj: TS / Anton Repka / Pohoda Festival s. r. o. / PR and Media Director