UPRISING UŽ O 5 DNÍ

UPRISING UŽ O 5 DNÍ BOMBING 1

Už len 5 dní ostáva od vypuknutia povstania na Zlatých pieskoch. V piatok 26.08.2011 sa začne jedinečný reggea festival UPRISING 2011. Dnes Vám predstavím účinkujúcich na MAIN stage, ktorý sa Vás budú zabávať v sobotu. Sobotnú zábavu odštartuje Bratislavská ska skupina – SKA- PRA ŠUPINA. Táto Slovenská ska kapelka vznikla v roku 1994. Vývoj kapely bol pozvoľný a nenáhlivý, vzhľadom na to, že spoločné muzicírovanie bolo pre členov zoskupenia skôr koníčkom, než cestou k masovej publicite.
V duchu filozofie “Kopírovanie zachraňuje hudbu” dávajú v r. 1995 do obehu demonahrávku Anča Malinová, nasledovanú nahrávkou Američania idú v r. 1997. Posmelení pozitívnymi reakciami publika na klubových akciách a festivalových koncertoch vydávajú na prelome rokov 1999 a 2000 album Zblíži a poteší, z ktorého sa v médiách objavila piešeň Skapatá ryba.

V danom období v kapele vzniká teória konečného fiaska. Jej ústrednou myšlienkou je hraničná udalosť, v tomto prípade fiasko, po ktorej kapela už nebude hrávať. Ďalším albumom bola nahrávka živého vystúpenia v Dubnici Hore na Mire (2001), po ktorej nasledovala ponuka od vydavateľstva BMG, pod ktorým kapela vydala svoj tretí album s názvom Good-bye underground (2004). V súčasnosti sa skupina zaoberá koncertovaním.

Od 14:30 až do 16:00 vás bude zabávať balkánska IRIE FM, ktorá prednedávnom vyhrala východo – európske kolo EUROPEAN REGGEA CONTEST. Kapela je zložená z desiatich členov. Vznik sa datuje na začiatkom roku 2000. V ich tvorbe ja počuť Roots Reggea, jazz, Dub Step, Soul a Punky Reggea.

O 16:30 si prídu na svoje milovníci českej HIP-HOP legendy PRAGO UNION, ktorých bude dopĺňať live BAND. Prago Union je pražská hip-hopová skupina, ktorá vznikla okolo roku 2002. Zostava, ktorú tvorí rapper KatoDJ Maro, je pre svoje originálne texty a hudobné nápady považovaná za jednu z najlepších českých hip-hopových formácií súčasnosti. Kato, využívajúci slovné hračky a metafory reflektujúce realitu, je tiež pokladaný za jedného z najlepších textárov československého hip-hopu. Za svoj druhý album Dezorient Express získala skupina hudobnú cenu Anděl v kategórii hip-hop & R’n’B.
Za vznikom skupiny stoja členovia bývalej hip-hopovej formácie Chaozz, rapper Kato (kedysiDeph) a DJ Skupla.

Českú reggea scénu budú zastupovať DK.KARY & MR.COCOMAN. Mr Cocoman aj Dr Kary sa na scéne pohybujú už veľmi dlho. Za roky svojho pôsobenia majú na konte veľa odohraných akcií či už ako selektora alebo MCs. Kapela Solid Vibes nadväzuje na činnosť ska a reggae kapely Vokokos, s ktorou začínal MrCocoman.

Na UPRISINGU za doprovodu kapely SOLID VIBES predvedie svoju nezabudnuteľnú šou britský reggea, jungle spevák …GENERAL LEVY. Začiatkom 90-tych rokov, kedy ragga preniklo z undergroundu do mainstreamu (Shaggy, Chaka Demus & Pliers, Shabba Ranks) bol General Levy jediným britským reprezentantom tohto štýlu. Jeho prvým trekom bol remake hitu od Tools & The Maytals „Monkey Man“, celosvetovo sa preslávil singlom „Incredible“, s ktorým dobyl svetové hitparády a zaradil sa medzi popredných interpretov Ragga a jungle scény. Levy však nežije iba slávou z minulosti. Pravidelne sa objavuje na najnovších európskych reggae produkciách (Necessary Mayhem, Dreadsquad) a počuť ho môžete aj u rôznych súčasných dubstep, dnb a jungle producentov a djov. Jeho koncert je veľkým zážitkom práve pre kombináciu týchto štýlov, kde odznejú všetky jeho hity.

Večerný program odpáli o 20:00 Novozélandská skupina KATCHAFIRE. Hudba skupiny Katchafire v sebe spája prvky roots reggae, soulu, r´n´b a jazzu s výraznou dychovou sekciou a harmonickými vokálmi. Dokopy vydali štyri albumy. Už ich debutový album „Revival“ sa stal v roku 2002 najpredávanejším na Novom Zélande. Podobný úspech čakal aj ich druhý album „Slow Burning“ v roku 2005. O dva roky neskôr nasledoval ich ďalší album nazvaný „Say What You´re Thinking“, ktorým si získali silnú základňu fanúšikov v Amerike i v Európe. Momentálne svetu predstavujú svoj nový album „On the Road Again“, ktorý predvedú aj na UPRISINGU.

O pol 10 sa po troch rokoch opäť objaví najznámejšia severská HIP-HOP kapela LOOPTROOP ROCKERS. Títo severáci na prvom ročníku UPRISINGU predviedli, že robia neskutočnú šou a na UPRISINGU 2011 predstavia svoj nový album Professional Dreamers.

Pred polnocou na MAIN STAGE vybehne jamajsky spevák CAPLETON (alias Prorok) spolu sním sa Slovenským fanúšikom predstaví aj kapela DAVID HAUSE CREW. CAPLETON svoju kariéru odštartoval v roku 1989 na spoločnom vystúpení s NINJA MANOM v Kanade. Spolupracoval napríklad s Method Man, Lil Jon, Damian Marley, Luciano, Anthony B, Sizzla, Gentleman alebo Promoe (posledný menovaný tiež vystúpia na UPRISING 2011)

Ako posledný svoj umenie predvedú poľský hudobníci. Na MAIN stage sa predvedú EASTWEST ROCKERS. Poľské prevedenie reggea a dancehallu je veľmi zaujímavé a na UPRISINGU bude mať svoju premiéru.

Viacej informácii nájdete na www.uprising.sk