UPRISING REGGAE FESTIVAL PRINESIE PRVÝKRÁT NA ZLATÉ PIESKY SYNA BOBA MARLEYHO

UPRISING REGGAE FESTIVAL  PRINESIE PRVÝKRÁT NA ZLATÉ PIESKY  SYNA BOBA MARLEYHO BOMBING

OFestival Uprising netreba špeciálne predstavovať. Je tu s nami už šesť rokov a za tento čas sa z neho stal najväčší festival hlavného mesta a jedno z najzaujímavejších podujatí Strednej Európy. Každoročne priláka okrem tisícov Slovákov aj zástupy turistov a hudobných fanúšikov zo všetkých okolitých krajín. Vraví sa, že kto ho raz zažil, celý rok čaká na pokračovanie. To sa udeje opäť na konci leta 23. a 24. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch.

Tento rok sa organizátorom Uprisingu konečne podarilo splniť svojim fanúšikom želanie a zavolať jedno z najžiadanejších mien. Na Uprising príde jamajský hitmaker, spevák, muzikant a herec Ky-mani Marley. Slovensko tak bude mať po prvýkrát možnosť spoznať tohto charizmatického hudobníka, ktorý je synom legendy a kráľa reggae Boba Marleyho.

    Dôvodov prečo navštíviť tento festival je ale omnoho viac. Uprising si postavil latku skutočne vysoko a programovo prekonáva všetky svoje predchádzajúce ročníky. Na hlavnom pódiu sa predstavia mená ako Busy Signal, ktorý je jednou z najväčších hviezd súčasného reggae-dancehallu, žijúce legendy a predstavitelia Roots reggae Israel Vibration, Capleton, veteráni Macka B a Mad Professor, či vychádzajúca hviezda z jamajky Protoje. Svoju našlapanú show opäť na Uprisingu rozbalí francúzska kapela Dub Incorporation a premierové vystúpenie bude mať talianska skupina Mellow Mood. Medzi highlighty programu hlavného pódia budú jednoznačne patriť americké underground hip-hop legendy The Pharcyde, a šialená tanečná senzácia z Portugalska Buraka Som Sistema v plnej live zostave.

Okrem hlavného pódia ponúka Uprising aj tri ďaľšie hudobné stage. Tu si svoje miesto nájdu fanúšikovia dancehallu, hiphopu, dubu, dubstepu, drum&bassu, elektro-swingu, ska, balkan a urban & world music. Medzi mnohými tu vystúpia mená ako drum&bassová legenda Benny Page, dancehall ikona Million Stylez, Rocky Leon so svojou populárnou one-man show, rezidenti Uprisingu Mungo’s HiFi, legendy britskej soundsystémovej kultúry Channel One Sound System a Trojan Sound System, reprezentanti rootstepu Radikal Guru & Cian Finn, jeden z najväčších nových reggae objavov Randy Valentine a nastupujúca generácia reggae rebelov z Jamajky Kabaka Pyramid a Iba Mahr.  Popri zahraničných interpretoch sa predstaví aj prierez česko-slovenskej reggae, balkan, dubstep a hiphopovej scény, ako napr. PSH, Delik, AMO & Band, Medial Banana, či Ear Drum Kru.

Štyri hudobné stage, cinema zóna, množtvo workshopov, atrakcie ako zápasy v bahne, futbal, capoeira, ranná jóga, graffiti, streetart, U-rampa a tiež možnosť kombinovať koncerty s kúpaním či vodnými športami, to všetko nasvedčuje tomu, že na konci leta sa znovu všetci stretneme na bratislavských Zlatých pieskoch a odpálime poriadnu párty.

viac na:

www.uprising.sk