Uprising oznámil zmena programu len pár dní pred začatím festivalu. Náhrada je však pre veľa ľudí ešte lepšia.

cropped thirdworld

Do začiatku festivalu ostáva len pár dní a organizátori oznámili  dve zásadné správy. Prvou  je, že jamajský muzikant Jo Mersa Marley zrušil európske turné a na festivale nevystúpi.

A dobrou správou je, že miesto neho sa vytvoril v programe priestor pre ďalšiu veľkú legendu. Na dvanásty ročník festivalu Uprising dorazia okrem doteraz oznámených umelcov aj roots reggae matadori: kapela Third World.

Third World je jedna z najstarších aktívnych reggae skupín v histórii. Na hudobnej scéne funguje viac než štyridsaťpäť rokov. Kapela vznikla v roku 1973 spojením klávesistu Michaela Ibo Coopera a gitaristu Stephena Cat Coorea  z Inner Circle. Úspech im prináša ich reggae-fusion, vďaka ktorej spájajú reggae s prvkami R&B, funku, popu, rocku, a v neskoršej produkcii aj dancehallu a rapu. O ich kvalitách svedčí nielen desať nominácií na Grammy za najlepší reggae album, ale aj vypredané koncerty či obrovská fanúšikovská základňa.

Kompletný rozpis programu nájdete na http://www.uprising.sk/table-program/

Zmena v programe však nie je jedinou a poslednou novotou, ktorá nás na festivale čaká. Tohtoročnou  novinkou bude Healing Area – úplne nová zóna, na ktorej si budeme môcť trochu napraviť naše telá aj hlavy. Oáza pokoja na vybalansovanie typického festivalového ruchu prebehne pod taktovkou Yoga House v spolupráci s ľuďmi zo Sound Healing Slovakia a Ecstatic Dance Bratislava.

Zaujímavou bude aj bezhluková zóna festivalu: Interez scéna. Na tej  sa bude dať posedieť pri dobre vychladenom drinku a popri tom si vypočuť  prednášky z ciest po svete, vyhrať zaujímavé ceny na kvíze, zabaviť sa na stand-upe Silných rečí či Jakuba Pohleho alebo sa zúčastniť diskusií na aktuálne spoločenské témy.

A pre najmenších návštevníkov bude na festivale Uprising nachystaná detská zóna, v ktorej zahrajú Paci Pac – znalci s deťmi vedia, v ich najnovšom videoklipe vystupuje maskot Uprisingu Golian. Rodičia ocenia pult na prebaľovanie a deti sa môžu tešiť na tvorivé dielničky pod dozorom animátorov, na skákací hrad či ihrisko s preliezkami.

Na správne naladenie sa pred Uprisingom si môžete pozrieť online dokument z posledného ročníka z dielne režiséra a dokumentaristu Braňa Vinczeho. Ak ste s kúpou lístka doteraz váhali, odporúčame poponáhľať sa, predaných je už viac ako 80% kapacity festivalu a po vypredaní už nebudú na bráne k dispozícii ani jednodňové vstupenky.

Vidíme sa 23. a 24. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave na dvanástom ročníku festivalu Uprising. Tešiť sa môžete na nadupaný line-up s Ms. Lauryn Hill, Nneka, Chase & Status Dj Set, Dub Inc, Third World, Elephant Man, či domácimi hviezdami Polemic x Medial Banana, Gleb, Strapo, Prago Union, Ultrazvuk a United Flavour.

VIAC INFO: