Uprising hľadá novú kráľovnú a pripravuje sa na zimnú edíciu

uwe 2018 uprising insta

Letný Uprising stačí navštíviť raz a každý potvrdí, že na ňom nájdete najkrajšie ženy. Aj tento rok preto Uprising crew vyslala do davu fotografov, aby ich medzi vami našli. Musíme uznať, že pri pohľade na výsledné fotky určite vyhŕkne nejednému z vás slzička, nuž, veď viete, za letom a všetkým, čo k nemu patrí… Presvedčte sa sami, už teraz ich môžete nájsť na festivalovej fanpage vo fotoalbume Uprising Queen 2018 a udeliť hlas vašej favoritke či favoritkám.

Víťazka získava od organizátorov vstupenky na zimný Uprising a festivalový merch. Možno, keď budete poslúchať, zoberie na svoju plus jednotku práve vás. A že sa tento rok oplatí nevynechať návštevu bratislavského Ateliéru Babylonu, ani nestojí za zmienku. 1. decembra do Bratislavy totiž nepríde ježiško, ale rovno celá svätá trojica jamajských interpretov, mighty Jah Mason, Turbulence a Kumar Bent!

Jah Mason a jeho neomylný raketový flow si slovenských fanúšikov získal už pred rokmi, keď sa ho organizátorom prvýkrát podarilo dotiahnuť na letný Uprising. Jeho nadupaná show nás, veríme, zahreje aj teraz v klubovejšej atmosfére Babylonu. Turbulence, rastafarián aktívny na hudobnej scéne už takmer 20 rokov, je vďaka jeho štýlu a prejavu považovaný za druhého Sizzlu a jeho tvorba je nabitá pozitívnou energiou a silnými odkazmi. Trojku jamajských reprezentantov dopĺňa Kumar Bent, nadaný a charizmatický spevák. Ten sa preslávil ako frontman kapely Raging Fyah, ktorú aj vďaka jeho lyrike a citu pre tvorbu hitov vytiahol z pozície backing band na vrchol reggae scény.

Aby však horkokrvným Jamajčanom nebola u nás takto 1. decembra príliš zima, o zahriatie pódia aj davu pod ním sa postará lokálny support. Tento rok to budú MCs Rida Radar, Ryhha a spoza českej hranice Colectiv, ktorý príde predstaviť svoj debutový album.

https://www.youtube.com/watch?v=psce2BUdzkI

Vstupenky na zimnú edíciu Uprisingu nájdete v sieti Ticketportal. Kto podcenil nákupy v lete na Zlatých pieskoch či už hľadá čosi pod stromček, ten nájde v Babylone aj festivalový merch a tiež prvé, najlacnejšie, vstupenky na Uprising Festival 2019.

INFO & VSTUPENKY