Uprising aj v zime

uprising2010 logo1

Uprising Festival ďakuje všetkým návštevníkom a umelcom za účasť, a predovšetkým za úžasný spoločný zážitok. Na Zlatých pieskoch bola fantastická atmosféra, tohtoročný posledný letný víkend bol pre všetkých očividne nezabudnuteľným zážitkom.
Tretí ročník potvrdil že Uprising je jedinečný nielen v slovenskom kontexte: definitívne sa etabloval ako jeden z najpozitívnejších a najpríjemnejších festivalov na našom kontinente. Potrdzujú to vyjadrenia samotných účinkujúcich, aj množstvo reakcií domácich aj zahraničných fanúšikov.

V piatok bolo na Uprisingu 7010, v sobotu 7520 fanúšikov reggae a urban music. Minulorčná návštevnosť sa prekonala aj napriek nepriaznivému počasiu,

Festival sa konal na Zlatých pieskoch na troch pódiách. V piatok na hlavnom pódiu rozvášnil dav momentálne najúspešnejšia európska reggae hviezda Alborosie, a Jah Mason, ktorý priniesol rastafariánske vibrície priamo z Jamajky. Hviezdami soboty sa stali Cali P., ktorý bol ešte lepší ako sme očakávali a francúzi Dub Incorporation, ktorí geniálne miešali vplyvy reggae a orientálnej hudby, a predviedli strhujúcu show. S veľkým úspechom sa stretli aj DJs a MCs na dancehall stage a Mungo’s stage. Okrem reggae a dancehall sa na festivale reprezentovali príbuzné hudobné štýly ako hiphop, dub, jungle a dubstep, objavili sa aj bhangra, elektronika, a orientálna hudba. Výborné sú ohlasy aj na workshopy – zaujala predovšetkým spoločná jóga, bubnová škola a dancehall workshop. Množstvu návštevníkov ostalo dosť energie aj na športové aktivity, ktoré sa konali v areáli festivalu.

Uprising s radosťou oznamuje, že 4. decembra sa uskutoční zimná edícia festivalu, na ktorú sa podarilo pozvať fanúšikmi najviac žiadaných umelcov. Do bratislavského MMC prídu legendárny Macka B, a energická francúzska partička Irie Revoltés.

www.uprising.sk