Uprising 2022 – 15 rokov sily, ďalších 15 nových mien

De La Soul 5I2A9769 M

Pätnásty ročník festivalu Uprising si užijeme v plnej sile a kráse! Aj druhá várka novo ohlásených interpretov prinesie veľa radosti, massive flow, ale hlavne hudbu z celého sveta.

Uprising 2022 sa uskutoční v dňoch 26. – 27. 8. 2022 na Zlatých pieskoch v Bratislave. Prvé mená sú známe už od apríla, spomeňme jamajských Morgan Heritage, Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, austrálskeho beatboxera Dub FX, po ôsmich rokoch sa na Slovensko vráti žijúca legenda Max Romeo, koncert odohrá aj jeho krásna dcéra Xana Romeo a na Uprising dorazia aj d´n´b ikony Roni Size a DJ Fresh. Zverejnení sú aj mnohí ďalší domáci a zahraniční umelci (Delinquent Habits, Hempress Sativa, Hang Massive, Medial Banana, Boy Wonder, Marko Damian, Tamara Kramar a iní, ktorých nájdete na tomto odkaze.)

Rapom proti negatívnemu vnímaniu sveta   

Na druhú várku mien sme si počkali takmer dva mesiace, ale oplatilo sa! Americkú hip-hopovú klasiku De La Soul netreba extra predstavovať, preslávili sa alternatívnym prístupom, v rámci ktorého už tridsaťštyri rokov razia cestu pozitívneho vnímania sveta, považovanú za akýsi protiklad ku gangsterskému rapu. Držitelia Grammy sú známi aj svojráznym výberom skladieb do samplov a svojskou fussion rapu, hop-hopu a jazzu. Na Uprising dorazia so svojou skvelou živou kapelou, s ktorou už odohrali aj festivaly ako Glastonbury, Garorock či Montreux Jazz Festival.

Jamajská Grammy legenda

Na Uprising priletí aj kapela Black Uhuru na čele s Duckie Simpsonom. Derrick “Duckie” Simpson – sedemdesiatdvaročný rodák z Kingstonu – je slávny jamajský reggae spevák, ktorý prepísal históriu žánru, keď ako dvadsaťpäťročný získal historicky prvú Grammy za reggae album. Jamajka bude mať zastúpených aj mladších umelcov. Jedným z nich je Micah Shemaiah, predstaviteľ novej vlny roots reggae a dorazí aj dancehall spevák Bay-C z legendárnej formácie T.O.K.

blackuhuru 2022 uprising web
Black Uhuru
Ďalšie zahraničné mená

Dve obrovské mená k nám zavítajú z Anglicka: Zed Bias – legenda žánrov UK Garage a 2-Step a Aries, jeden z najpopulárnejších jungle DJ-ov na svete. Vychutnať si budeme môcť aj King Shiloh – celosvetovo obľúbený Roots Reggae sound system s Holandska, americký kolektív DJ-ov a producentov Dub-Stuy, ktorí sa predstavia s Jahdanom Blakkamoorom, raperom a reggae umelcom známym z formácie Noble Society. Žáner basshall osobne predvedie taliansky DJ a producent Kybba. Jeho sety sú novodobou fúziou žánrov dancehall, afrobeat a moombahton. Zahraničných hostí doplní český jungle producent a DJ Hundread.

Kvalitná nádielka slovenských umelcov
Aj slovenská scéna bude mať na Uprisingu 2022 bohaté zastúpenie. Svoju účasť potvrdil raper Tono S., lyrická dvojica Modré Hory, raper Rest – pôvodom Slovák momentálne žijúci v Prahe, ktorý dorazí spoločne s DJ Herby. Echoboy, pôvodne známy ako Riddim Tuffa, predstaví nový projekt zameraný na dubstep a rootstep a tešiť sa môžeme aj na koncert Petra Lipu s jeho skupinou.

Uprising 2022 post lineup v4

Všetky lístky zakúpené na festival Uprising 2020 a 2021 sú platné na tohtoročný Uprising Festival 2022. V predaji je úplne nová edícia tlačených festivalových vstupeniek ako aj limitovaný počet VIP vstupeniek! Všetko nájdete na www.uprising.sk.

Pripojte sa k nám na FB evente Uprising Festival 2022 a na FB fanpage Uprising Festival

Sledujte nás na instgrame: uprising_festival

Nalaďte sa videami na YouTube kanáli: UPRISING FESTIVAL

Počúvajte náš festivalový playlist na Spotify: Uprising Festival 2022 PLAYLIST  

Zdroj: TS Uprising festival