Tepláreň Nahlas mieri opäť do Detvy

Teplaren Nahlas Detva na sirku

Nasledujúca zo série diskusií Tepláreň Nahlas sa uskutoční v piatok 24. marca o 18:00 v Pivnici pri studni v Detve. Diskutovať sa bude na tému “Slovensko pre všetkých?“. Po diskusii odohrá koncert punková úderka RozpoR, malokarpatská antišportová legenda Vydrapená Bužírka Punk System a DJka TRANSmisia.

Teplaréň Nahlas sa do Detvy vracia po decembrovej diskusii a koncertoch. Uskutoční sa opäť v Pivnici pri studni, v priestore, ktorý sa prihlásil do iniciatívy Slovenská Tepláreň a chce tak zlepšiť vnímanie témy LGBTI+ v regióne, ktorý je výrazne poznačený extrémizmom.

RozpoR by Brano Vartovnik 2023
RozpoR by Braňo Vartovník 2023

Na tému “Slovensko pre všetkých?“ budú diskutovať fotograf a grafik z Detvy, otec transrodového syna Gabriela, ktorý si vzal život a autor stránky Svet podľa Gabriela Waldemar Švábenský, bratislavská transrodová DJka TRANSmisia, dlhoročná spolupracovníčka Pohody, kurátorka Visual stageu, autorka nápadu Teplárne Nahlas a skvelá vizuálna umelkyňa a aktivistka Ilona Németh a šéfka Centra právnej pomoci, bývalá šéfka Ligy za ľudské práva, vynikajúca právnička a aktivistka Zuzana Števulová. Moderátorkou večera bude Zuzana Wienk.

Po diskusii zahrá štvorčlenná punková úderka RozpoR z Bratislavy, ktorá je známa svojím nekompromisným antifašistickým postojom. Vystúpi aj malokarpatská antišportová legenda Vydrapená Bužírka Punk System a večer svojím setom ukončí DJka TRANSmisia, ktorá otvárala Slovenskú Tepláreň.

TRANSmisia
TRANSmisia

Vstup na celé podujatie bude pre verejnosť voľný a zároveň bude diskusia pre všetkých streamovaná cez facebookovské stránky organizátorov.

Tepláreň Nahlas je sériou verejných diskusií na tému LGBTI+, ktoré sa konajú na rôznych miestach po celom Slovensku. Zámerom je otvoriť systematickú verejnú diskusiu, ale aj vytvoriť inšpiratívne a podnetné zázemie pre postupné scitlivovanie sa slovenskej spoločnosti voči LGBTI+ komunite a ďalším menšinám.

Organizátori diskusie Tepláreň Nahlas v Detve sú Festival Pohoda, Pohoda Visual Stage, Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Inštitút Mateja Bela, Nová Cvernovka, Denník N a Pivnica pri studni.

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/615351407082422

Vydrapena Buzirka Punk System
Vydrapená Bužírka Punk System
Zdroj: TS Pohoda festival, Jozef Hámorský