Spots #5 v historickom dome v centre priniesol najlepší dizajn z Urban Marketu aj talkshow Scény_FM

Spots #5 v historickom dome v centre priniesol najlepší dizajn z Urban Marketu aj talkshow Scény_FM BOMBING 10

Spots číslo päť, unikátnemu projektu spájajúcemu neobvyklé miesta a umenie, sa tentoraz podarilo priniesť naozaj výbušný zážitok! 17. júna v dlho uzavretom priestore historického bytového domu na Laurinskej 19 vypukla po prehliadke skvelého dizajnu z Urban Marketu a predstavení najnovšej kolekcie značky Bratiska divoká párty, ktorú neukončil ani obligátny nočný kľud. Pätica DJov aj návštevníci sa jednoducho presunuli do susedného klubu Fuga na afterparty.

Okolo tej budovy možno chodíte každý deň, dnu ste sa však nikdy nedostali a možno ste si ju ani poriadne nevšimli. Ukrýva čarovné kruhové átrium, aké sa dnes už nestavajú, ako stvorené pre priateľské rozhovory a pocit komunity. Na prvom poschodí, v siedmich prepojených bytoch s vysokými stropmi a starosvetskou atmosférou prebehla vernisáž toho najmodernejšieho a najzásadnejšieho dizajnu z piatich ročníkov Urban Marketu a niekoľkých ďalších značiek. Cieľom bolo ponúknuť návštevníkom jedinečný zážitok z mimoriadneho dizajnu v sprievode progresívnej hudby.

Popri obdivovaní obrazov Mareka Kahaya a Domi Dean, maľovaných skateboardových dosiek Retart, plstených tašiek BUBAK design či ručne vyrábaných bambusových bicyklov bamboo bee si návšetvníci podupávali do rytmu deep a athmospheric drum and bassu DJane Ke3n. Prehliadku originálnych produktov z dielne Artattack (publikácie, tričká, šiltovky a mnoho ďalších vecí od rôznych tvorcov) ozvučil mladý DJ Inkwall, ktorého štýl je zmesou drum&bassu, UK bassu, trapu a grime. Soundtrack k sofistikovane naaranžovanému a citlivo prerobenému nábytku z Redesigned, pestrofarebným podložkám pod notebook Popono a taškám značky Popular ponúkol Wnchnz (polovica dua Beatbenders). Setom, založeným najmä na zlomených bítoch, vo „svojej“ miestnosti rozpútal naozaj zverskú párty. A ku kulinárskemu časopisu Pyré, ručne vyrábaným zápisníkom Remini a kolekcii značky Bratiska zahral svoj podmanivý set Uncl Pete. Päticu DJov, ktorí predstavujú budúcnosť slovenského Djingu, vybrali moderátori relácie Scéna_FM Galagher a Yanko Kral, a doplnil Gambo. Je to hudobný fajnšmeker, ktorého srdcovkou je house a techno.

Aby toho nebolo málo, na Laurinskú 19 sa na jeden večer presťahovalo aj štúdio Scény_FM, v ktorom Galagher a Yanko Kral postupne kládli viac či menej indiskrétne otázky Jurajovi Podmanickému z kapely Billy Barman, Tomášovi Hafnerovi a Djom InkWallovi a Glebovi. Ak ste to zmeškali, nezúfajte, záznam bude na fanpage Spots čoskoro! Štyri priechodné miestnosti s vysokými stropmi si zas vyslovene pýtali módnu prehliadku, a tak tu značka Bratiska s veľkým úspechom predstavila svoju najnovšiu kolekciu. A to všetko sa podarilo zorganizovať za pár dní.

Náladu pomáhali na potrebnej vlne udržať Jägermeister, Redbull a Excelent. V prepojených miestnostiach starých bytov sa dalo reálne stratiť. Hudba mladých DJs bola výborná, dizajn originálny a inšpiratívny, letný vzduch v átriu omamný, modelky krásne, a ľudia sa bavili. Spots#5 sme si poriadne užili a už sa tešíme na šestku! Ak si pri tom nebol, checkuj fotky a video, a nabudúce príď!

Všetko nájdeš https://www.facebook.com/spots.uniqueplacestocelebrateart?fref=ts

Zdroj: TS / report / Ivana Šúreková
Autori foto: David Duducz a Peter Reefe Kovac
Autor video: JumpCat