Slovenské alternatívne leto 2020

IMG 30 result

Konečne je to tu a prichádzame na náš prvý tohtoročný letný festival – Slovenské alternatívne leto 2020. Zaparkujeme auto, nahodíme pre istotu gumáky a prechádzame cez kempingový areál na Počúvadle až pod stage. Hrá Kubo Ursiny a Teatro FATAL.

Nalaďujeme sa na alternatívnu vlnu, počúvame prednášku Fridays for future, ideme pozrieť k jazeru. Ďalej hrá Trilobeat, prestávky medzi kapelami využívame na pivo a obhliadku miestneho antikvariátu. Geišbergovci a Balkansambel rozprúďujú zábavu, ľudia idú bližšie k stageu a vlnia sa. Eva Turnová – Eturnity hrá už po západe slnka, ohrievame sa pri ohni.

Na scénu prichádza Chiki Liki Tu-a. Tancuje celý festival. Na Omnion a Develoopera nám už neostávajú sily. Na dnes to balíme. Maya Gal Hanna začínajú nový deň – závidíme dievčatám, že v ich mladom veku už hrajú v kapele. Je to super. Ďalej hrajú EA.

Dosť nás oslovila kapela a:ma – super psychedelic rock – chalani boli ťažkí. Prednáška vypískajme korupciu bola veľmi poučná. Takisto aj výzvy nezávislej kultúry o scéne na Slovensku a prednášku nezmieriteľní o rešpektovaní názorov ostatných.

Na stagei už hrá Ankramu a Chór Vážskych Muzikantov. Presúšame sa po areáli, nasávame atmosféru. Bardo znie dobre – speváčka má super ozvenový efekt. Gladia Moony hrá už pri západe slnka. Speváčka veľmi pekne spieva a tancuje.

Tú pravú oslavu leta rozbieha Cha Bud! a rockotéka v stane od hipíkov. Púšťajú sa platne a pije sa víno. Psych session v podaní TransNomad všetkých strhne a fesťák ukončuje Dj Potkan. Sme moc spokojní s fesťáčikom a tešíme sa o rok znovu😊

Foto a text: Marek Petrík a Natália Jurčíková