Prezident, Stanley cup a užasná hudba – Piatok na pohode

Máme za sebou druhý vynikajúci deň na POHODE. Síce nás potrápilo trošku počasie a letiskom sa prehnali dve búrky, ale našťastie to všetko zostalo len pri daždi a ľudia si mohli vychutnávať tieto krásne dni na trenčianskom letisku naplno. Včerajšok priniesol úžasné koncerty v podobe nestarnúceho Ivana Mládka a jeho Benjo Bandu ale taktiež úžasný a ešte o kúsok starší američania SEASICK STEVE, ktorý predviedli niekoľko neskutočne zaujímavých strunových nástrojov.

Spojenie dovolím si povedať, že slovenskej HIP-HOPovej legendy VECa a bubeníka Martina Valihoru je nenapodobiteľné a napráskaná SPACE aréna žila neskutočnou energiou. Pri HIP-HOPe ešte zostanem pretože vystúpenie Handlovskej dvojky pod menom MOJA REČ spolu s Komplotom bolo ako každý krát keď ich vidím nezabudnuteľné. Na ORANGE stage svoje rapové umenie predviedla živelná američanka AZEALIA BANKS. Svojím neskutočne energickým koncertom predviedla ako má vyzerať novodobý rap.

Samozrejme nemôžem opomenúť ani stálicu BAŽANT POHODY, bratislavskú formáciu PARA s jej hosťami. Spolu snimi svoje umenie predviedol celosvetovo uznávaný rómsky ansábel KOKAVARE LAVUTARA, nemohol chýbať Mário Bihári ale aj SUPA z Mojej reči. Na pódiu sa ukázal aj český multi inštrumentalista RADIM ktorý tak doplnil skvelé, úžasné a veľmi živé vystúpenie tejto „najpohodovejšej“ kapely.

O 23tej sa opäť spomínalo na rok 2009 a na nešťastnú udalosť, ktorá spôsobila predčasné ukočenie festivalu a už nemohlo prísť na vystúpenie britskej formácie TRAVIS. Pred začiatkom koncertu sa na pódiu objavil Michal Kaščák a pripomenul túto udalosť aj zo spomienku na Nikolku a Martina. TRAVIS predviedli neskutočný koncert a ukázali, že ich návrat na letisko bol veľmi žiadaný.

Okrem hudby sa toho v Trenčíne udialo zase veľa. Najskôr nás prišiel pozdraviť a podebatovať Prezident Slovenskej republiky ANDREJ KISKA, ktorý v hodinovej debate zo Štefanom Hríbom zanechal úžasný dojem a dokázal, že je to ten správny človek na ktorého môžeme byť hrdý.

Športovú časť POHODY tento krát jeden z najlepších našich hokejistov Marián GÁBORÍK a samozrejme nezabudol zo sebou priniesť STANLEY CUP. Po pár slovách na BAŽANT stage ho naložil na hasičské auto a za doprovodu Funny fellows a tisícok fanúšikov spravili slávnostné kolečko po festivalovom areáli.

Sobotné ráno sa začalo krásnym slnečným počasím a tak budeme veriť, že to tak aj zostane a tento deň si užijeme totálne naplno. Dnes nás čakajú také mená ako je Marián Varga, Kelis, Mogwai, Suede, Jana Kirschner, GoldFrapp, Tricky ale aj Vladimír 518 či Modré hory.