Prago Union + Moja Reč @ KC Dunaj~

Prago Union + Moja Reč @ KC Dunaj~ BOMBING

Spojenie, na ktoré sa dlho čakalo! Dvojnásobný víťaz hudobnej ceny Anděl – Prago Union a chlapci z projektu Moja Reč sa stretnú na špeciálnom a jedinom spoločnom koncerte na Slovensku. Špičky hip-hopovej scény z oboch strán hranice vystúpia aj so živou kapelou.
Ich texty nikdy nenudia a ich flow nepozná choroby. Českí bratia z Prago Union a tuzemská Moja Reč vystúpia v KC Dunaj 18. mája na špeciálnom dvojkoncerte, na ktorý si pripravujú nielen svoje osvedčené recepty pre publikum hladné po kvalite, ale vraj zaznie aj niečo z ich spoločnej kuchyne. “Byli tam všichni až po kluky z Reči a celou partu, až na tu zásadní prudu, žes tam chyběl ty…tak neseď doma a dôjdi!”

Prago Union je nielen hip-hopová skupina, ale aj záruka skvelého koncertu. Raper Kato a DJ Maro – to sú dve mená, ktoré sa ukrývajú za “Pražskou úniou”. Momentálne najznámejšia česká hip-hopová formácia (svedčia o tom aj dve hudobné ceny Anděl) vznikla pred desiatimi rokmi z iniciatívy Kata a DJ Skuplu, pôvodných členov kultového Chaozzu. V roku 2005 vydala prvý album HDP. Fanúšikovia sa ďalšieho dočkali až o päť rokov neskôr a posledné LP V Barvách prihodili chlapci vlani. Prago Union vystupuje aj som živou kapelou a aj koncert v KC Dunaj sa ponesie v znamení Live Band.

Moja Reč je dobre známe hip-hopové duo v zložení Supa a Delik. Už je to osem rokov, čo nahrali svoje prvé demo. A bolo to leto roku 2006, kedy im vyšiel prvý mixtape Dobrí Chlapci. Ten nasledovalo o pár mesiacov ich prvý album S/M Show. Dobrí chlapci z Handlovej nelenili a v 2007 vydali druhý mixtape. Pred tromi rokmi potešili fanúšikov dvoj DC albumom Dual Shock. Naposledy prišli s vynikajúcim albumom Dobrí chlapci vol.3 a ten by vraj, podľa kuloárnych informácii, mali nasledovať ďalšie projekty.

18.5. (piatok)
Kultúrne centrum Dunaj~
Predpredaj lístkov každý den od 16:00 v KC Dunaj za 10€
Vstupné na mieste 12€

v pripade že si nemožete ist kupit listky do KC Dunaj, možete si ich rezervovat na hkopkasova@gmail.com a vyzdvihnúť pred koncertom