Pohoda Deň_FM – prepis tlačovej konferencie

Nabitý program POHODA DEŇ_FM 2018 už túto stredu BOMBING 2

Festival Pohoda sa dnes nasťahovala do budovy Slovenského rozhlasu kde prebieha tohto ročný Pohoda Deň_FM. Všetko podstatné sa počuť aj naživo na FMku ale priamo v historickej budove Slovenského rozhlasu. O 11:00 sa začne verejná tlačová konferencia kde organizátori predstavia ďalšie novinky festivalu Pohoda. My vám tlačovku prinesieme v textovej forme a najdôležitejšie informácie sa dozviete medzi prvými. Všetky podstatné informácie prinesieme aj v tomto článku (bude aktualizovaný) a následne v zhrnutí celého dňa.

Na trenčianskom letisku sa prestavia :

Noiskat – Bety Majerníkovú nahradí speváčka zo skupiny Fallgrap Nora Ibsenová. Veľké pódiu zaplní aj spojenie skupiny Billy barman a skvelého zoskupenia Sľuk. 

Po druhý krát na Pohode, po druhý krát spolu. To je stručná charakteristika spojenia Českej a Slovenskej filharmónie pod jednotným názvom Československá filharmónia. Tento rok za rezonovalo zaujímavé spojenie Katarzie a Jonatána Pastirčáka, ktorý spolu predstavia svoju Antigonu (www.snd.sk/predstavenie/10527/antigona). 

Otváracím koncertu festivalu bude spojenie Slovenského komorného orchestra a rôznych slovenských speváckych zborov. Koncert bude venovaný Martine a Jánovi. 

#allforjan #allformartina

V Ráne na_FMku prezradil Michal Kaščák ďalšie dve skvelé slovenské mená ktoré zahrajú na Trenčianskej Pohode. Svoje skvelé skladby zahrá zoskupenie Punding pan Elvisovej a svoje producentské umenie predstaví famózny JimmyP.

Aj tento rok bude vypravený mimoriadny vlak (bude sa dať kúpiť od zajtra) taktiež bude fungovať kyvadlová doprava do Trenčianskych Teplíc (predaj lístkov by mal byť spustený dnes popoludní). Samozrejme nie každý využíva hromadnú dopravu, aj preto na stránke Pohody si môžete nájsť sekciu Spolu na pohodu a zo zdielať svoje auto alebo sa k niekomu do auta pridať a následne ísť viacej ľudí v aute.

Martin Staňo potvrdil, že aj tento rok bude Rádio_FM opäť na Pohode a vytvorí svoju Rádioaktívnu zónu_FM.

Pre majiteľov elektromobilov budú na parkovisku pripravené auto-nabíjačky. Stojane na bicykle budú bližšie k hlavnej bráne a budú oveľa prístupnejšie. Hlavný stage prejde po rokoch redizajnom, bude krajší a festivalovejší.

K dnešnému dňu je predpredaj lístkov najrýchlejší v histórii festivalu. V tejto chvíli je predaná viac ako polovica lístkov. Taktiež sa zvýšil predaj v zahraničí.

Kronos Quartet zahŕa exkluzívny koncert na Pohode + predstavia v premiére nové dielo, ktoré je v tejto chvíli ešte len v príprave. Pripravuje ho slovenský skladateľ Miroslav Tóth. 

 

Tlačová konferencia sa skončila. Viac info o novinkách sa dozviete v tlačovej správe, ktorú zverejníme popoludní.