Nervosa rozpálila Košice

Nervosa Mitra 1

Koncert trash metalovej kapely Nervosa, ktorá sa teší čoraz väčšej obľube neustával na pohybe celý večer. Svojrázna Fernanda Lira výbušnou energiou bola lákadlom hudobne aj vizuálne v clube Collossea v Košiciach. Aj vďaka jej spontánnym zurvalským metalovým pohybom, no aj ženskosti. Šarmantná speváčka kapely Nervosa strhla na seba pozornosť okamžite.

Hra zároveň na basu, inšpirovaná basistami ako Geezer Butler, Steve Di Giorgio, Geddy Lee, Ron Royce a Markus Grosskopf a počas hry sleduje šibalským pohľadom divákov. No jej tvár a mimika sa nepredvídateľne strhne až do démonického výrazu, čím dodá celému vystúpeniu auru vzrušenia.

Nepochybne je nápaditá aj svojim speváckym prejavom a nespornou kreativitou. Ovplyvňovaná idolmi ako  Tom Araya zo Slayer a Schmier z thrash legiend, Destruction. Čo ešte podtrhne svojim pohybom. Publikum tak drží v istom napätí. Metalová hudba v jej podaní spolu s členkami zostavy kapely Nervosa bola v Collosseu club v Košiciach podporená predovšetkým mužskými výkrikmi a nadšením. Avšak ani ich ženské obdivovateľky nezaostávali a energiu „ženského“ metalu si vychutnávali so zápalom. Diváci si užili chvíle, kedy na pódiu počas skladieb podišli čo najbližšie obe „gitary“ do popredia a dali si spolu metalový part.

Prika Amaral (gitara a doprovodné vokály) vytvárala miernu rovnováhu temperamentu, no keď nadišla chvíľa strhla dav svojou gitarou, rýchlym sólom, ale aj metalovou hrivou. Jej najväčšími vplyvmi na gitaru sú Dimebag Darrell (Pantera), Jimi Hendrix, Kerry King (Slayer), Eric Peterson (Testament), Buddy Guy, David Gilmor (Pink Floyd), Gary Holt (Exodus) a Tony Iommi (Black Sabbath).

V úzadí, no nápaditá s jej hrou bubnovania ovplyvnenou hlavne death metalom Luana Dametto (bicie). K Nervose sa pripojila v roku 2017.

Nervosa vydala v júni 2018 zaujímavý a solídny nový album “Downfall of Mankind“.

Je to ich tretí štúdiový album. Hosťujúcimi hudobníkmi na tomto albume sú João Gordo zo skupiny Ratos de Porão , Rodrigo Oliveira zo skupiny Korzus a Michael Gilbert zo skupiny Flotsam a Jetsam .

V Collosseu club v Košiciach opäť skvelý zážitok a pre vás zopár záberov z koncertu kapely Nervosa. No tento krát sme upriamili pozornosť na Fernandu Lira.