Legendárny ONYX sa predstavia na konci augusta na festivale UPRISING

Legendárny ONYX sa predstavia na konci augusta na festivale UPRISING BOMBING

Ako je už každoročnou tradíciou, ani tento rok nebude v line-upe festivalu Uprising chýbať poriadny hip hop. Na Zlatých pieskoch privítame legendárnu newyorskú formáciu Onyx. Veteráni hip hop scény spolu fungujú už od roku 1988, pričom sú aktívni až dodnes. Jedny z najvýznamnejších predstaviteľov boombap gangsta rapu a hardcore hip hopu úspešne miešali svoju hudbu s metalom a punk rockom a dostali sa tak do pozornosti širokej verejnosti. Formácia, ktorej mentorom a producentom bol sám Jam Master Jay (Run-D.M.C.), je známa svojími energickými a dych vyrážajúcimi vystúpeniami.

Na tento rok majú v pláne nové Against All Authorities EP, ktoré bude nadväzovať na ich úspešný minuloročný album #Wakedafucup, na ktorom im hosťovali Asap Ferg, Sean Pricealebo aj Dope D.O.D. a Snak The Ripper, ktorých uvidíme na Uprisingu tento rok tiež. V ich repertoári nájdeme aj kolaborácie s ďalšími hviezdami ako 2PacDMX, Method Man, Big Pun či 50 Cent.

Dokopy na svet priniesli 8 štúdiových albumov, z ktorých mnohé patria k tomu najlepšiemu zo zlatej éry hip hopu. Nevídaný ošiaľ strhli hneď prvým, platinovým albumom Bacdafucup z roku 1993. Na ňom priniesli hymny ako “Slam“, ktorá sa dostala na piate miesto rap-ového rebríčka, či “Throw Ya Gunz”“Onyx Is Here” alebo “Bichaznigus“. Z albumu sa predalo vyše 2 milióny kópií, a taktiež vyhral aj ocenenie album roka od Soul Train.

Hviezdy nielen 90-tych rokov si na konte nesú aj označenie najlepší rapový album roku 1995, ktorým bol All We Got Iz Us. Ich hudbu poznáte aj z filmov ako How High a 8 Mile, alebo z reklám a počítačových hier. Že sa Zlaté Piesky naozaj otrasú, zaručia aj ich ďalšie hity ako “Shiftee”, “I’ll Murda You”,“Last Days”, alebo “Panic Room”. Na hlavnom pódiu Uprisingu spolu s nimi vystúpi Dj Illegal (Snowgoons) a ako hosť aj kanadský rapper Snak The Ripper.

Uprising festival sa uskutoční 21. – 22. augusta na Bratislavských Zlatých pieskoch. Do teraz organizátori potvrdili tieto mená:

ONYX, CHAM, ANTHONY B, BEARDYMAN, BROTHER CULTURE, BUNNY WAILER, CHUCK FENDA, CIAN FINN, COOKIE THE HERBALIST, DANNY RANKS, DOPE D.O.D., EARL GATESHEAD – TROJAN SOUND SYSTEM, IRIE MAFFIA, JAH SUN, LITTLE PEPE, MAD PROFESSOR & EARL 16, MATISYAHU, MUNGO’S HI-FI SOUNDSYSTEM, O.B.F. FT. SHANTI D, PANDA DUB, SARA LUGO & NEXT GENERATION FAMILY, SHY FX, SKARRA MUCCI, SOLO BANTON, SOOM T FT. JSTAR, SYMBIZ SOUND & ZHI MC, UB40

Zdroj: TS / www.uprising.sk