Krst nového CD Petra Lipu – 24.11. Slovenský Institút vo Viedni

Krst nového CD Petra Lipu - 24.11. Slovenský Institút vo Viedni BOMBING

Cestovanie je spojené s hudbou a priznám sa, že to je aj jeden z dôvodov prečo som sa hudbe začal venovať. Zakaždým keď vyrážame za naším publikom cítim aj zvedavosť čo ma čaká. A keď ideme do zahraničia tak tá zvedavosť je dvojnásobná. Toto napäté očakávanie je tiež dôvod prečo som pri hudbe ostal.

Mám rád výzvy, predviesť pred novým publikom svoju hudbu a dokázať, že spoločné chvíle ktoré strávime na koncerte boli príjemné pre obe strany.

Keď som ako 40 ročný spevák dostal doma šancu nahrať vlastnú platňu tak mojou najväčšou túžbou bolo dostať ju do vysielania ORF, ktorý sme vtedy  v Bratislave za železnou oponou všetci počúvali.

Nakoniec sa to podarilo zásluhou Pavla Polanského a moja satisfakcia bola obrovská. Dnes mám to šťastie, že mi táto – vtedy vzdialená a vytúžená –  inštitúcia vydáva moje vlasné CD.

Preto ďakujem všetkým, ktorí sa o to zaslúžilí. Menovite  sú to Emilian Tantana , Herbert Uhlir, Eva Maria Quatember a ďalší zamestnanci ORF ktorí sa na nahrávke a jej post produkcii podieľali.

Ďakujem aj priaznivcom mojej hudby z Bad Ischl a   mojim  spoluhráčom.

Na tomto CD je asi 50 minútový výber z  vyše dvojhodinového koncertu, dúfam že Vám priblíži priateľskú atmosféru koncertu.
Peter Lipa
Peter LIPA : LIVE IN BAD ISCHL
vydáva: ORF /Rakúsko

CD sa dá objednať na: www.shop.orf.at

posledný videoklip Petra Lipu: 1968