KRS-ONE, LEGENDA AMERICKÉHO HIP-HOPU NA UPRISINGU

KRS-ONE, LEGENDA AMERICKÉHO HIP-HOPU NA UPRISINGU BOMBING

KRS-One_Book_signing1

Na zoznam našich úspechov si dnes pripisujeme ďalšiu slovenskú premiéru. Na siedmom ročníku festivalu Uprising sa ako jeden z headlinerov po prvýkrát predstaví legendárny americký rapper KRS-One. Naozajstná legenda svojho žánru odohrá na Uprisingu svoje nesmrteľné hity a všetkým ukáže, prečo je považovaný za jednu z najvýznamnejších postáv hip-hopu.

KRS-One, často právom prezývaný Učiteľ (The Teacha), vydal v roku 1993 album Return Of The Boombap, ktorý mnoho poslucháčov, kritikov, ale aj interpretov považuje za jeden z najlepších v celej histórii hip-hopu. Do dnešného dňa však udržuje vysoký štandard a kvalitu svojich albumov a aj po 30 rokoch na scéne dáva nezabudnuteľné a našlapané koncerty. KRS-One, vlastným menom Lawrence Krisna Parker, pochádza z newyorského Bronxu a svoju kariéru začínal v skupine Boogie Down Productions, s ktorou vydal celkovo päť štúdioviek – Criminal Minded (1987), By All Means Necessary (1988), Ghetto Music: The Blueprint Of Hip Hop (1989), Edutainment (1990) a Sex And Violence (1992).
Po vydaní posledného menovaného albumu sa táto formácia rozpadla a KRS-One začal pôsobiť ako sólový interpret. Odvtedy vydal už jedenásť sóloviek a tiež päť spoločných albumov s interpretmi ako Marley Marl, Buckshot alebo True Master. Medzi jeho najznámejšie hity patria skladby ako “Outta Here”, “Sound Of Da Police”, “South Bronx”, “MC’s Act Like They Don’t Know”, “The Bridge Is Over”, “Represent The Real Hip Hop” či “Step Into A World (Rapture’s Delight)”.