Korben Dallas zverejnili skladbu “Vo výťahu” s Adamom Baldychom

KD AB horizontalny vizual

Korben Dallas už o pár týždňov odohrajú krátke turné so špeciálnym hosťom, poľským jazzovým huslistom Adamom Baldychom. V rámci spolupráce s Baldychom kapela zverejnila novú skladbu. Volá sa Vo výťahu a ide o prvú novú skladbu Korben Dallas po roku a pol.

Korben Dallas + Adam Baldych: Vo výťahu

“Adam je vzácny hudobník, ktorý v sebe spaja virtuózne zvládnutie nástroja, široký hudobný rozhľad, ale hlavne schopnosť precítiť rôzne druhy hudby a nájsť si v skladbe svoje miesto tak, aby absolútne zapadol to celku. Myslím, že to dokonale predviedol aj v tejto pesničke,” hovorí spevák Korben Dallas Juraj Benetin. “Presne preto sme sa rozhodli ísť s ním aj na turné – už po pár dňoch sme mali pocit, že zapadol do kapely a prináša do našej hudby zaujímavý nový prvok, ktorý ju posúva do nezvyčajnej roviny.”

Pesnička vznikala v troch mestách – kapela nahrala základ v bratislavskom Cobra Sound Studio, Ľubo Petruška ju zmixoval doma v Prešove a Adam nahral svoje časti vo Varšave. “Dôležité je, že to znie, ako keby sme to všetko spravili v jednej miestnosti,” povedal bubeník Ozo GuttlerBaldych nie je jediným hosťom na nahrávke. S krátkym vstupom sa na nej objaví aj košická speváčka Slawena Polončáková.

Korben Dallas autor foto Maria Slezakova
Korben Dallas, autor foto Mária Slezáková

Korben Dallas tiež zverejnili meno špeciálneho hosťa na koncerte 13. októbra v bratislavskom Majestic Music Clube. Budú ním Sisa Fehér a Vladko Mikláš s ich projektom Bardo, ktorý predstavia v sprievode kapely.

Vstupenky na slovenské koncerty turné sa dajú kúpiť v sieťach TicketportalPredpredaj.sk. Lístky na sedenie na koncert 11. októbra v žilinskom Mestskom divadle už sú vypredané. Predpredaj vstupeniek na koncerty v Prahe a Brne zabezpečuje sieť GoOut.cz a miestne kluby.

Adam Baldych autor foto Bartosz Maz
Adam Baldych, autor foto Bartosz Maz

Adam Baldych je poľský jazzový huslista, ktorý vo veku 32 rokov už stihol spolupracovať s mnohými poprednými jazzmanmi, ako sú Billy Cobham alebo Jim Beard. Získal štipendium od amerického Berklee College of Music, vystupuje na prestížnych pódiach po celom svete, vrátane Montreux Jazz Festivalu a hamburskej Elbphilharmonie.

Korben Dallas 2

Termíny turné Korben Dallas s Adamom Baldychom:

10. 10. 2018 Košice – Kasárne / Kulturpark
11. 10. 2018 Žilina – Mestské divadlo
13. 10. 2018 Bratislava – Majestic Music Club, hosť: Sisa Fehér a Vladko Mikláš
15. 10. 2018 Praha – Palác Akropolis
16. 10. 2018 Brno – Fléda

Zdroj: TS, Matúš Németh