Jeden z najvychytenejších Dancehall interpretov Karibiku, Cham a.k.a. Baby Cham mieri na Slovensko

Jeden z najvychytenejších Dancehall interpretov Karibiku, Cham a.k.a. Baby Cham mieri na Slovensko BOMBING

A teraz niečo pre fanúšikov Dancehallu! Cham a.k.a. Baby Cham, jeden z najvychytenejších Dancehall interpretov Karibiku, má namierené priamo na Uprising, na svoju stredoeurópsku premiéru. Všestranný reggae & dancehall umelec nám spolu s kapelou Mad People Gang prinesie svoju nadupanú energickú šou a predstaví svoj nový album Lawless. Ten oficiálne vychádza už tento mesiac a zatiaľ z neho poznáme 3 horúce single, Fighter feat. Damian Marley,

najnovší I’m Too Hot či už dvojročný titulný trackLawless. Ako interpret sa Cham sústredí viac na kvalitu ako na kvantitu, nevydáva skladby ako na bežiacom páse a aj preto sú jeho vystúpenia vyhľadávané, obľúbené a vždy patria k vrcholom podujatia. Mnohí fanúšikovia ho stále poznajú ako Baby Cham, aj keď si meno zmenil na Cham ešte v roku 2005. Rok na to vydal svoj doteraz najznámejší a celosvetovo úspešný a uznávaný hit “Ghetto Story”, na ktorom spolupracoval aj s kapacitami ako Alicia Keys a Akon.

Svojej kariére sa naplno začal venovať po skončení školy. Vtedy sa spojil s producentom Dave Kelly-m z Madhouse Records, ktorý mu vydáva všetky jeho single. K jeho prvému počinu “No Cocomania” mu ako 16-ročnému dopomohol sám Spragga Benz. Na dancehallovej scéne 90-tych rokov okamžite zažiaril s hitmi ako “Many Many” či“Groundsman”. Prvý dvoj-album Wow… The Story vydal v roku 2000. Už po ňom ho denník Washington Post označil za následovníka Sean Paul-a. Aj keď je Cham označovaný za Dancehall interpreta, už od svojich začiatkov sa snaží napredovať a tvoriť fusion viacerých štýlov, najmä zmes žánrov Reggae, Dancehall a Hip Hop.

Na jeho druhom albume Ghetto Story má preto kolaborácie aj s interpretmi ako Rihanna, Akon alebo Alicia Keys. Album vydali prestížni Atlantic Records a predalo sa z neho vyše 200 tisíc kusov. Už júni 2015 sa po 9-ročnej odmlke dočkáme jeho tretieho albumu, na ktorom sa po jeho boku objavia aj Mykal Rose, Bounty Killer či Damian Marley. V jeho repertoári mu nechýba ani niekoľko skladieb so svojou ženou O, ako Wine, Bend Down a Tun Up. Pripravte sa na nefalšované Dancehall šialenstvo!!!

 

Zdroj: TS