Írsky pesničkár Glen Hansard sa predstaví v Bratislavskej Starej tržnici

Írsky pesničkár Glen Hansard sa predstaví v Bratislavskej Starej tržnici BOMBING 4

Oscarová dvojica Markéta Irglová a Glen Hansard sa stretnú na spoločnom pódiu v Bratislave. Írsky pesničkár vystúpi 7. marca 2016 v priestoroch bratislavskej Starej tržnice a za “veľmi špeciálneho hosťa” si vybral práve svoju bývalú partnerku. V Bratislave sa predstaví po troch rokoch, kedy jeho koncert bol nezabudnuteľný pred vypredaným hľadiskom v Ateliéri Babylon.

Charizmatický spevák a skladateľ príde predstaviť svoj nový album Didn’t He Ramble. Frontman kapely The Frames a člen The Swell Season sa stal u nás známym najmä vďaka oscarovému filmu Once. Skladba Falling slowly, ktorú zložil so svojou vtedajšou priateľkou Markétou Irglovou, získala Oscara za najlepšiu pieseň.

Po rozchode s českou speváčkou sa naplno pustil do sólovej kariéry. V roku 2012 zažiaril svojim sólovým debutom Rhythm and Repose, ktorým na koncerte prvýkrát očaril aj Bratislavu. Hansard si nechal dostatok času, kým v ňom dozreli nápady na novinku. V septembri 2015 oficiálne vydal druhý album Didn’t He Ramble. “Cítim, že v týchto skladbách som išiel poriadne do hĺbky. Zamýšľal som sa nad tým, čo chcem touto cestou, týmto nápadom vlastne povedať. Pevne verím, napriek všetkému, že si tam človek nájde to svoje. A čo je úžasné, možno to objaví práve v tej najnenápadnejšej časti pesničky,” povedal Hansard o svojej novinke.

marketa_smallMarkéta Irglová je rodáčka z Valašského Meziříčí, dlhé roky bola len platonickou obdivovateľkou Glena Hansarda. Romantický príbeh zavŕšila dvojica pri nakrúcaní filmu Once, kedy vznikla aj spomínaná, Oscarom ocenená pieseň. Životné cesty páru sa po čase rozišli, Markéta dnes žije s rodinou na Islande a venuje sa prevažne sólovej kariére. V Bratislave sa môžeme tešiť najmä na pesničky z jej ostatného albumu Muna, na ktorom sa podieľalo až 21 hudobníkov a spevákov.

Vstupenky je možné zakúpiť v sieti TicketPortal. K dispozícii sú vstupenky na státie v hodnote 36€.

glen_A1_3_resize

Zdroj: glenhansardmusic.com