Hudobný zázrak ZAZ sa vracia na Slovensko

Hudobný zázrak ZAZ sa vracia na Slovensko BOMBING

Koncert, aký u nás ešte nebol! Aj tak sa dá nazvať pripravované bratislavské vystúpenie francúzskej speváčky ZAZ, ktorá si získala srdcia Slovákov a Čechov na minuloročnom fenomenálnom koncerte počas festivalu Colours of Ostrava. Tam jej nadšene tlieskalo viac ako 40-tisíc ľudí a následné koncerty v Prahe a v Brne boli beznádejne vypredané. Do Bratislavy príde ZAZ, o ktorej sa hovorí ako o francúzskom hudobnom zázraku, začiatkom decembra do Incheby.

ZAZ, vlastným menom Isabelle Geffroy sa minulý rok zamilovala do Českého publika a veľmi sa teší aj na to slovenské. Pred koncertom 4. 12. 2015 v Incheba Expo Aréne sa najskôr pár dní predtým predstaví v Prahe a v Ostrave, aby následne zažila aj atmosféru publika v Bratislave. Pre ZAZ nebude bratislavský koncert premiérový. Minulý rok sa predstavila v Národnom tenisovom centre, kde niekoľko týždňov pred koncertom museli organizátori pre veľký záujem pridávať ďalšie miesta pre fanúšikov.

Príbeh ZAZ je vskutku zaujímavý. Vyštudovala hudobnú školu CIAM Bordeaux, kde sa prvýkrát predstavila aj pred publikom. Neskôr sa odsťahovala do Paríža, kde si privyrábala vystupovaním päť hodín denne, sedem dní v týždni. Jej vystúpenia boli vždy silné a nespútané. Keď jej dochádzali peniaze, okúzľovala spevom pouličných chodcov na Montmartre s gitaristom a basákom. Zlom v jej kariére nastal v roku 2009, kedy sa stala prekvapujúcou víťazkou finále tretieho ročníka súťaže Tremplin Génération France Bleu/Reservoir v Paríži. Zapôsobila na speváka menom Raphaël, ktorý jej napísal tri pesničky. Tie nahrala na svoj prvý album a medzinárodný úspech na seba nenechal dlho čakať.

ZAZ je považovaná za renesančnú umelkyňu, ktorá je doma v rôznych hudobých štýloch. Pohybuje sa od jazzu až ku blues, od francúzskych pesničiek po africké andalúzske, brazílske a latinskoamerické žánre, vo všetkých s radosťou a poetickým nadšením. Počas svojej kariéry vystupovala na takých miestach ako štadión Hendaye v juhozápadnom Francúzsku, v srdci Sibíra či v kolumbijskom solnom dole, absolvovala tiež koncertné turné po Egypte.

Vstupenky na koncert ZAZ sú v predaji od 31. 7. 2015 od 16.00 v sieti Ticketportal.

Zdroj: TS / Dodo Miklaš / Foto: archív ZAZ