Goethe v Pohode, Rádio(aktívna zóna), Visegrad stage a veľa iného o Bažant Pohode.

Goethe v Pohode, Rádio(aktívna zóna), Visegrad stage a veľa iného o Bažant Pohode. BOMBING

Festival Bažant Pohoda na svojom webe priniesla niekoľko informácii, ktoré je potrebné registrovať. Už dnes 4. júna o 18:00 sa v Bratislavskom Goetheho-Institute uskutoční filmový večer. V ponuke sú dva filmy a to dokument Seele brennt o skupine Einstürzende Neubauten a dokument o Bažant Pohode 2014. 

Okrem týchto dvoch filmov je pripravená aj debata zo šéfom festivalu Michalom Kaščákom a spisovateľom Michalom Hvoreckým.

  • Pohoda 2014, 40 min. Réžia: Petra Všelichová

  • Seele brennt – D, 2000, 61 min. Réžia: Christian Beetz a Birgit Herdlitschke dokumetnárny film v nemčine s anglickými titulkami o skupine Einstürzende Neubauten, ktorá bude hosťom tohtoročnej Bažant Pohody.

Pre návštevníkov tejto akcie majú organizátori pripravenú limitovanú edíciu 33 lístkov za 79€.

https://www.youtube.com/watch?v=WRh9DH1_O-E

Aj tento rok na festivale bude mať svoje vysunuté pracovisko Rádio_FM v podobe dobre známej Rádio(aktívnej zóny). Aj tento rok budú live vstupy priamo z letiska. Uskutoční sa tu viacero rozhovorov a aj koncertov. Na pódiu sa predstavia skupiny ako Saténové ruky, Dalekko, Carpet Cabinet či Martina Javor. Atmosféra v tomto stane býva väčšinou pokojná a oddychová, preto ak sa chcete zrelaxovať pri dobre hudbe a dobrom slove určite by ste Rádio(aktívnu zónu) nemali vynechať. Stretnete tam množstvo umelcov a samozrejme tváre, ktoré denno denne počujete zo svojej obľúbenej stanice Radio_FM.

Visegrad stageZaujímavou novinkou na Trenčianskom letisku bude nový . Kontajnerový stage je určený milovníkom klubov a experimentálnej undergroundovej hudby a techna z krajín V4.

Piatkový večer sa predstavia Vogjetgraik z Českej republiky, Jamka, Triple Sun, Nina Pixel, DJ Drakh ako zástupcovia domácej scény, Polskú scénu bude zastupovať We Will Fail a za našich južných susedov príde zahrať maďarský hudobný producent Imre Kiss.

 

Sobotná noc bude patriť viacerým krajinám. Svoje umenie “čarovania” nám predvedie ruský “kúzelník” Anton Maskeliade, túto prezývku si vyslúžil pretože pri vytváraní a úprave hudby a vizuálnych efektov používa technológiu ovládanú pohybom rúk tzv. „leap motion“.

Zaujímavým oživením bude kyberpunkový Project 2501 z Macedónska.

Okrem vyššie spomínaných interpretov sa v tomto festivalovom klube predstavia Turbosampler, Makkatu, STX zo Slovenska, RSS B0YS z Poľska, HRTL z ČiechSynus0006 z Maďarska.Visegrad stage je skvelým nápadom a určite si tam nájde cestu veľa priaznivcov klubovej zábavy.

Už dávnejšie spomínanou novinkou na festivale bude nový hlavný partner. Je ním spoločnosť vyrábajúca nealko nápoje, ktoré aj prinesie na Trenčianske letisko, áno je to BUDIŠ. Najvýraznejšou zmenou bude to, že z pultov vypadla Kofola a nahradí ju Budišácka ŠOFOKOLA.

Poslednou novinkou pre nedočkavcov je internetové POHODA RÁDIO. Nájdete tu všetkých interpretov, ktorý v dňoch 9. – 11. júla vystúpia na festivale BAŽANT POHODA.

—————————————————————————————–

Potvrdení účinkujúci:

Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Hudson Mohawke, Young Fathers, CocoRosie, of Montreal, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman, Irie Révoltés, Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Bilderbuch, Omar Souleyman, Turbowolf, Kiasmos, Hybrid Minds, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Bez ladu a skladu, Para, Midi Lidi, Puding pani Elvisovej, Korben Dallas Symphony, Chiki liki tu-a, Billy Barman, SĽUK, Sendreiovci Le Orchestroha, Le Payaco, Charlotte OC, Acollective, Fat White Family, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Dÿse, Elektro Guzzi, Too Many Zooz, Lola Marsh, Tricot, Seward, Darkstar, Dakh Daughters, PINS, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Koven, Repetitor, Fallgrapp, Vec & Škrupo and Band, Medial Banana, Anton Maskeliade, Kippi Kaninus, DJ Click, Click Here, Mourn, Pearls Negras, Ghostigital, Kurkus, B-Complex, Genius Locci, Jimmy Pé, Zlokot, Purist, Gonsofus, Elections In The Deaftown, Čercheňora, Malalata, Komara, Transmusic Comp., Stručné dejiny vesmíru, Swingless Jazz Ensemble, Hevi Dubi Komiks Band, Martina Javor, Carpet Cabinet, Saténové ruky, Vogjektraik, Dalekko, Jamka, We Will Fail, Triple Sun, Imre Kiss, Nina Pixel, Drakh, Project 2501, Turbosampler, Anton Maskeliade, RSS B0YS, HRTL, Synus0006, Makkatu, STX

Viac info:

 

Autor: Tomáš Ormandy