Festival DEŇ. – fotoreport

6. septembra sa v Trnave v priestoroch pred Trnavskou univerzitou uskutočnil prvý ročník festivalu DEŇ. Na festivale si návštevníci mohli oddýchnuť pri rôznych workshopoch ako bolo kreslenie, nažehľovania na špeciálne papiere, sieťotlač na tašky, výrobe bábok či výrobe knižnej väzby. V gastrokútiku si návštevníci pochutnali na vegánskych jedlách či fantastickom víne od Farebného vinárstva.

Umeleckú zložku zastupoval spisovateľ Michal Hvorecký, ktorý mal asi hodinovú čítačku svojich diel, kde bezprostredne po nej rozdal niekoľko podpisov svojim fanúšikom.

Hudobnú časť vyplnili prevažne mladé kapely ako Lukáš perný a jeho bubnová šou, Chunky Waves, Tadema, Dreamfield a vrcholom tejto časti festivalu bolo vystúpenie Archívneho Chlapca, ktorého fanúšikovia poznajú hlavne z Rádia_FM.

Tento mladý festival priniesol do priestorov historického centra Trnavy skvelú atmosféru a zábavu pre malých aj veľkých a preto veríme, že sa o rok vidíme znova s ešte väčším obsadením a ešte väčšou návštevnosťou.

Poďakovanie sa skvelý DEŇ. Patrí celému organizačnému týmu na čele s Maťom a Filipom a samozrejme dobrovoľníkom, ktorý dva dni pred festivalom poupratovali celé okolie Trnavskej univerzity.

Vidíme sa o rok….