Emika sa predstaví v bratislavskom KC Dunaj

Emika sa predstaví v bratislavskom KC Dunaj BOMBING
Britská hudobníčka Emika, ktorú kritici prirovnávajú k PJ Harvey, The xx či Beth Gibbons, sa po prvý raz predstaví na Slovensku. Muzikantka s českými koreňmi vystúpi v sobotu 24. marca v bratislavskom KC Dunaj v rámci akcie Selector_FM Live. Vstupenky na koncert interpretky prestížneho britského vydavateľstva Ninja Tune sa predávajú na stránke www.tixy.sk za 10 eur.

Ema Jolly alias Emika študovala hru na piano a kompozíciu. Na svoj prvý počítač, na ktorom by mohla rozvíjať svoje tvorivé schopnosti, si šetrila ako čašníčka. V roku 2006 vycestovala do Berlína, ktorý si zamilovala a zostala tam. V Nemecku začala pracovať pre spoločnosť Native Instruments, čo malo veľký vplyv na jej vnímanie hudby.

Popritom sa venovala komponovaniu na laptope a od roku 2009 začala vydávať EP nahrávky a single. Svoj prvý, eponymný album vydala v roku 2011 prostredníctvom Ninja Tune. Debutovú štúdiovku priaznivo hodnotilo množstvo magazínov vrátane Drowned in Sound, Mojo, Q alebo Uncut. Nahrávka obsahujúca 12 skladieb je žánrovo ťažko zaraditeľná, väčšinou ju označujú ako experimentálnu elektroniku s dôrazom na atmosféru.

Emika má blízko k trip-hopu a miestami aj k dubstepu a citeľný je aj vplyv Portishead. Jedna z najprogresívnejších britských umelkýň tento rok vydala singel 3 Hours, ktorý má už niekoľko remixov a tiež videoklip s režisérskym podpisom Jimmyho Edgara.

 

zdroj: SITA