Duo Tosca prinieslo do Bratislavy pútavú vizuálnu show

Duo Tosca prinieslo do Bratislavy pútavú vizuálnu show BOMBING

Posledná marcová sobota patrila súčasnej elektronickej scéne. V bratislavskom MMC vystúpila rakúska Tosca a slovenský producent Jimmy Pé. Ukázali to najlepšie z downtempa a súčasnej elektroniky.

Veľký sviatok pre milovníkov elektronickej hudby odštartoval Jimmy Pé.

Vyše hodinový set obsahoval skladby z úspešného albumu Insomnia či Fake Fantasy aj šesť skladieb z čerstvo vydaného krátkohrajúceho albumu Masika, ktorý Jimmy Pé pokrstil v tento večer. Masika v preklade znamená jar a Jimmy tento pozitívny album vydáva práve v jarnom období. Masika je dostupná na internete, ale pripravuje sa aj fyzická LP platňa. Preto ju na krste zastupoval grafický návrh. Krstnými rodičmi boli Richard Dorfmeister a Rupert Huber z Toscy a krstilo sa vínom. Počas vystúpenia sa na pódiu striedali Jimmyho hostia – Jano Kružliak na husliach a speváčky Tante Elze a Ashley Abrman. Hostia dodali skladbám šťavu a náboj. Publikum si na konci vypýtalo ešte jeden prídavok.

Po kratučkej pauze vyšli na pódium králi elektroniky Tosca.

S distingvovaným rakúskym pokojom odpálili energickú show, čo znie v štýle downtempo zvláštne, ale reakcie publika hovoria iné. Nádherná vizuálna show od Rakúšanov Luzy Dreams úžasne podčiarkla atmosféru. Prierez 23-ročnou kariérou striedali skladby z úspešného novovydaného albumu Going Going Going z februára 2017. Dovolím si kacírsku myšlienku. Vedela by som si predstaviť hudbu dua Tosca v spolupráci so súčasným Depeche Mode. Primixovať Gahanov spev a Goreho gitaru by niektorým skladbám veľmi svedčalo. Ale to je len také zamyslenie depešáka. Nie je sa však čo čudovať, v tvorbe Toscy je veľmi veľa hudobných vplyvov a páni do skladieb miešajú, čo sa im len páči. Nájdeme tu krásne reggae a dubové rytmy odkazujúce na Lee Scratch Perryho, prvky synth-popu, filmovej hudby a ďalších. V Bratislave vytvorili diskotéku, kde nestojí za to len počúvať, ale aj pozerať.

Majitelia vstupeniek do MMC sa mohli ešte presunúť na afterparty do Nu Spirit Clubu s Richardom Dorfmeistrom a DJmi Rafom, .bbk & Coco D., Galaghom x Gabannom.

no images were found

Autor: Martina Jarolínová