Dážď na UPRISINGU nikomu nevadil a zábava bola fenomenálna

Dážď na UPRISINGU nikomu nevadil a zábava bola fenomenálna BOMBING

Siedmy ročník skvelého festivalu UPRISING 2014 je za nami. Aj tento rok sme si užili skvelý festival na Zlatých pieskoch. Jamajská hudba znela na 4 pódiách. Rozšírenie festivalu len pomohlo a z UPRISINGU sa stal festival kde si každý návštevník prišiel na svoje počas celého dňa a ani na minútu sa nikto nemohol nudiť a jeden fotograf za redakciu je málo aby stihol všetko .. :).

Okrem tradičných festivalových dní piatka a soboty sa Uprising začal už vo štvrtok svojim OPENING DAY s ktorého bohužiaľ nemám reportáž. Ale s informácií od kolegov a návštevníkov viem, že aj otvárací deň bol skvelý a rok si ho nenechám ujsť.

Medzi vrcholy piatkového programu treba zaradiť koncert nestarnúceho Jimmyho Cliffa. Súbežne s koncertom Jimmyho sa v Dancehall stane konal skvelý HIP-HOPový náklad v podobe česko-slovenskej formácie BoyBand a poviem vám, koncert bol skvelý a patril ktomu najlepšiemu na festivale a s toho čo som ja túto formáciu videl aj k jednému z najlepších vystúpení aké táto kapela mala. K tomu samozrejme dopomohli fantastický fanúšikovia.

Medzi najočakávanejšie kapely patrilo Jamajské SKA zoskupenie THE SKATALITES. Po tejto legende si prišli na svoje HIP-HOPový nadšenci v podobe New Yorského rapera KRS ONE. Po tvrdom rape z Bronxu prišlo zjemnenie v podobe skvelého speváka CHRONIXXa na ktorého padalo veľa zaujímavých pohľadov z prvých radov od všetkých dievčat. Vrcholom festivalu bolo vystúpenie legendy SHAGGYho, jeho vystúpenie bolo plné energie a celý festival prekvapil jeho DJ skladbou od Riša Mullera – Po schodoch, ktorou chcel Shaggy rozospievať celý dav pod pódiom. Počas jeho koncertu zazneli všetky najznámejšie pecky ako Hey Sexy Lady, Boombastic,Angel of the Morning, ….

UPRISING 2014 bol skvelý, ten čo bol vie o čom hovorím a ten čo nebol môže len závidieť a sledovať môj fotoreport. Vidíme sa na budúci rok … 🙂