Datasystem pokrstia svoj debutový album v Nu Spirite.

Datasystem pokrstia svoj debutový album v Nu Spirite. BOMBING

Bratislavská hudobná skupina DATASYSTEM vydáva koncom mája debutový eponymný album. Dátum vydania je stanovený na 26. 5. 2011 (štvrtok), keď sa album aj pokrstí v bratislavskom Nu Spirit Clube. Krstným otcom albumu je Marek Rakovický zo skupiny Lavagance, ktorý na albume spolupracoval ako koproducent a zvukár. O mastering albumu sa postaral vychytený český zvukový inžinier Ecson Waldes. Vo formácii Datasystem sa zišli hudobník a skladateľ Juraj Vitéz, známy predovšetkým ako člen skupiny Le Payaco, výtvarník a bubeník Viktor Frešo a bassgitarista Peter Sedláčik. Skupina vznikla v máji v roku 2010 a takmer presne po svojom ročnom pôsobení na slovenskej hudobnej scéne vydáva svoj debut pod vydavateľskou značkou Clockwise. Ich hudba sa dá charakterizovať ako priamočiary rock´n´roll s prvkami alternatívy a indie rocku. V ich hudbe sú citeľné vplyvy anglickej gitarovej scény posledných rokov.

O produkciu albumu sa postarala dvojica hudobníkov z kapely, Juraj Vitéz a Viktor Frešo. Autorom skladieb a textov je Juraj Vitéz, ktorý o albume povedal: „Náš debut je výsledkom ročného spoločného stretávania sa a hrania. Som veľmi rád, že som v kapele DATASYSTEM našiel spriaznené duše, čo sa týka hudobnej aj ľudskej stránky. Stali sme sa dobrými priateľmi a okrem našej hudby je to ďalší dôvod, ktorý nás ženie dopredu. Dva mesiace sme boli zavretí v štúdiu a teraz sa už konečne tešíme na letné koncertovanie.“ Raritou na albume je inštrumentálka Happy End, ktorá uzatvára album a ktorú zložila dvojica Frešo/Vitéz. Tú potom pre DATASYSTEM nahralo sláčikové kvarteto, doplnené o klavír a kontrabas. Album DATASYSTEM bude po svojom vydaní k dispozícii na CD nosičoch, ale aj stiahnuteľný na internetovej stránke www.hudba.zoznam.sk . Kapela takisto plánuje v blízkej budúcnosti vydať tento album vo forme vinylovej platne.

Muzikantsky sa na albume okrem kapely podieľali aj skvelí inštrumentalisti Matúš Kľúčik zo skupiny Love4Money a Ilja Miškovič, ktorý účinkoval na albume v niekoľkých skladbách ako gitarista. V dvoch skladbách hosťoval na gitare a klávesoch aj Marek Rakovický z Lavagance. Ten si spolu s Jurajom Vitézom aj zaspieval v skladbe Kapitán lode, ktorá sa stala pilotným singlom albumu DATASYSTEM.

Links:

http://www.datasystem.tv/

http://youtu.be/NQCA5TJCVUc

http://youtu.be/3XaFDJdRxo4