Bodku za letom v Trnave spraví festival Deň.

Bodku za letom v Trnave spraví festival Deň. BOMBING 2

mapa_den

V sobotu 6. septembra sa oplatí vyjsť si do mesta. Stačí len tak, vstupné je dobrovoľné. S rodinou, priateľmi, či sólo si každý môže užiť Deň. plný hudby, umenia, workshopov, hier a inšpiratívnych stretnutí. Vo vonkajších priestoroch Trnavskej Univerzity od 14:00 až do 22:00 budú mať návštevníci pestrý výber možností ako si spríjemniť svoj Deň. Hudobné zážitky ponúknu kapely Tadema (ľudovečky), Dreamfield (zasnená rockovačka), Lukáš Perný (bubnovačka), Chunky Waves (vypaľovačka) a Archívny Chlapec (príjemná počúvačka).

Objaviť svoj talent bude možné pri tvorbe linorytu, zároveň bude možnosť naučiť sa tkať zo zvyškov látky a nažehľovať cez špeciálne papiere, alebo si pomocou sieťotlače spraviť zo svojej kabelky absolútny originál. Na ďalších zaujímavých workshopoch si z kartónu a špagátu zhotoviť funkčnú marionetu pre bábkové divadlo alebo spoznať tajomstvo kreslenia zvieratiek a výrobu knižnej väzby. Milovníci literatúry sa navyše môžu tešiť na burzu kvalitných kníh a na čítačku so spisovateľom Michalom Hvoreckým.

Počas Dňa. budú môcť návštevníci ísť do Múzea knižnej kultúry pri Hrubom kostole, kde bude k dispozícii výstava „Renesancia v knižnej kultúre“. Prehliadka historických tlačí a knižných väzieb zo 16. storočia bude otvorená od 14:00 do 16:00. Svoj priestor na festivale budú mať neziskové organizácieobčianske združenia, ktoré sa dlhodobo snažia zlepšiť život v Trnave.Gastro kútiku návštevníkov čakajú okrem vegánskej večere aj bezlepkové koláče, ochutnávka vína a množstvo iných dobrôt.

plagat_den

Bohatý program pre deti plný interaktívnych a retro hier (ktoré už dnešné deti nepoznajú) zabezpečia skauti. Rodičom určite padne vhod, keď si budú môcť užiť „dospelácky“ program s vedomím, že o ich deti je dobre postarané. Ale pri hrách sú vítaní aj oni a bude sa maľovať na tvár!

Festival má pripravenú kreatívno-dobrodružnú hru najmä pre dospelých. Hra bude prebiehať v širšom okolí a zasadená bude do fiktívneho príbehu s napínavým rozuzlením nakoniec. Super Deň. strávia aj tí, ktorí síce prídu sami, ale nebudú tak chcieť ostať. K tomu im poslúži „Socializačná lavička“ špeciálne pripravená pre všetkých, ktorí by sa radi zoznámili alebo porozprávali.

Občerstvenie navyše a zábava aj po skončení Dňa. bude nachystaná v bare Partizáni. Ku krásnemu Dňu. prispeje každý, kto sa v sobotu 6.9. príde k Trnavskej Univerzite zabaviť.

Organizátori sa na všetkých návštevníkov úprimne tešia. Za festivalom Deň. stojí 15 dobrovoľníkov, ktorí sa podieľajú na programe, s aktívnou podporou od

 • Bronco n.o.
 • Trnavská Univerzita
 • Kubik
 • OZ Lepšia Trnava
 • OZ Trnavská alternatíva
 • 2. zbor Dlhých Mačiek
 • Ateliér DV
 • Partizáni
 • Klub inšpirácie
 • Farebné vinárstvo.
 • Bombing

Ďakujeme

Zdroj: TS