Bažant Pohoda 2009 alebo keď Pohoda bola v pohode

200907181034 P1070756

Ako už všetci viete, tohtoročná Pohoda sa skončila predčasne po tragédii, ktorú so sebou prinieslo zlé počasie. Myslím si, že o tom, čo sa tam stalo v sobotu cca. o 15:45, je písaného dosť, a preto som sa rozhodol písať o tom, čo bolo na Pohode2009 pekné. Ešte predtým by som chcel za celý Bombing tím a za všetkých mojich známych vyjadriť rodine a známym zosnulého úprimnú sústrasť, všetkým zraneným, či ľahko alebo ťažko, prajeme rýchle a hlavne úspešné uzdravenie. A samozrejme Agentúre Pohoda nech ich to neovplyvní a pohoda bude pokračovať ďalšími krásnymi ročníkmi.Vyššie spomínanej udalosti predchádzala ale zábava, ako sa patrí. Po predĺženej piatkovej noci som sa k prvým predstaveniam dostal okolo obeda, a to konkrétne do O2 arény, kde sa konala bitka break dancerov, ktorá sa odohrávala pod taktovkou Laciho Strikeho a Karola Zajaca. Breakdanceri predvádzali ohromné kúsky, na ktorých sa zabávala zaplnená O2 aréna. Víťazi získali pohár a nemenovanú (lebo si už nepamätám…) finančnú odmenu.

Okolo 13. hodiny som sa pomaly zase vrátil do O2 arény, kde sa pomaly schyľovalo ku koncertu slovenskej skupiny PARA. Chalani predviedli energický koncert, pri ktorom opäť zaplnená aréna žila a spievala všetky tracky spolu s PAROU.
V prestávkach medzi koncertmi sme skúšali okolité atrakcie a dopĺňali sme tekutiny…

O 15:15 prišiel z našej strany jeden z najočakávanejších koncertov, a to spojenie slovenskej HIP-HOPovej skupiny AMO a multinárodnej reggae skupiny United Flavour. Koncert mal neskutočnú atmosféru, pretože spojenie týchto dvoch štýlov je podľa mňa úplne perfektné, ale okolo 15:45 sa koncert predčasne skončil udalosťou, o ktorej vie celé Slovensko (možno aj Európa) a Bombing sa k tejto udalosti nebude vyjadrovať ako nejaký tupý bulvár. To, čo som mal na srdci k tragédii, som už vyslovil na začiatku. A preto mi ostáva už len toľko, že verím v Pohodu2010.

Ps: A ešte niečo – pozrite si môj fotoreport z POHODY, KEĎ BOLA EŠTE V POHODE

no images were found