ATOMS FOR PEACE predviedli prečo sú SUPER SKUPINOU

Piatok na Pohode vyzeral ako na hojdačke, ktoré spôsobovalo „aprílové“ počasie. Napriek občasným prehánkam bol aj piatok krásnym dňom okoreneným skvelými vystúpeniami. K videniu boli skvelé vystúpenia Francúzskej kapely Babylon Circus, ktorá roztancovala všetkých pred hlavným Bažant stagom a ich koncert sa dá pomenovať jednoducho –  SKVELÁ NEVIAZANÁ ZÁBAVA.

Obdivuhodný výkon predviedla pohodová skoro stálica PARA. Na čele zo svojim front menom  LASKYM, ktorý si zaslúži absolútny obdiv, že si trúfol a zmákol odspievať celý koncert aj napriek svojmu zraneniu (ktoré si privodil pred týždňom na Vrbovských vetroch). Ku kvalitnému výkonu prispelo aj Pohodové publikum, ktoré bolo úžasné a zo spevom pomáhalo zo všetkých síl.

Punkové šialenstvo predviedla očarujúca speváčka KATE NASH zo svojou dievčenskou kapelou. Šou pre KATE znamená veľa a to aj predviedla na Trenčianskom letisku keď kontakt s publikom až tak veľký, že si nakoniec niekoľko odvážlivcov vytiahla na pódium a silno to tam roztočila.

Večer bol v znamení veľkého očakávania na super skupinu ATOMS FOR PEACE. A to ,že  Thom Yorke naozaj poskladal skvelú kapelu ukázal aj samotný koncert, ktorý bol ukážkou hudobnej geniality od všetkých členov. Bola to obrovská radosť počuť tak neskutočne skvelých hudobníkov ako je Yorke, Flea, Nigel Godrich, Joey Waronker a Mauro Refosco.

Tento koncert s istotou patril k vrcholom festivalu BAŽANT POHODA …. ale nemyslím len tej dnešnej ale s určitosťou a bez obáv môžem povedať, že to bol jeden z vrcholov všetkých ročníkov tohto výnimočného festivalu.

A aby som nezabudol dnes nás čaká ešte koncert rockovej mega hviezdy Austrálčana NICKa CAVE.