Americkí ambasádori hudby zahrajú klasiku, jazz ako aj hudbu z muzikálov

Americkí ambasádori hudby zahrajú klasiku, jazz ako aj hudbu z muzikálov BOMBING

Už budúci týždeň výstupi Kapela vojenského letectva USA v Európe v piatich slovenských mestách. Ich turné potrvá od 4. – 8. mája. 45-členný big band zahrá skladby rôznych hudobných štýlov. Do ich repertoáru patrí výber toho najlepšieho z americkej hudby z Broadway, Hollywoodu až po zvuky dixielandu z New Orleansu a big band jazzu, rovnako ako aj tradičné dychové skladby, pochody a vystúpenia vynikajúcich vokálnych a inštrumentálnych sólistov.

Kapela United States Air Forces in Europe Band (USAFE) je jednou z najstarších hudobných zoskupení Amerického vojenského letectva a je to zároveň jediné hudobné teleso vojenského letectva v Európe. „Americkí ambasádori hudby” sídlia v Sembach Kaserne v Nemecku a vystupujú už viac ako 60 rokov. Zabávajú vojenské a civilné publikum tak v Európe, ako aj v juhozápadnej Ázii a v Afrike. Kapela USAFE okrem živých koncertov pre viac ako 1,2 milióna divákov ročne, účinkuje aj v mnohých rozhlasových a televíznych vysielaniach.

 

45-členná skupina je vytvorená z členov súborov: Concert Band, jazzové zoskupenie Check Six, populárne hudobné skupiny Touch ‘n Go a Direct Hit, Ceremonial/Marching Band, Five Star Brass Quintet, Winds Aloft Woodwind Quintet, Clarinet Quartet a The Wings of Dixie.

 

Kapela Amerického vojenského letectva v Európe (USAFE) na svojom tohoročnom turné vystúpi

v piatich slovenských mestách:

 

4. mája 19:00  Divadlo Nová scéna, Bratislava

5. mája 19:00 Dom kultúry, Prievidza
6. mája 19:00 Dom kultúry B.S.Timravy
, Lučenec

7. mája 19:00 Športová hala Dukla, Banská Bystrica

8. mája 19:00 Divadlo Andreja Bagara, Nitra

 

Fotky si môžete stiahnuť tu:

http://www.usembassy.sk/cms/media/images/usafe_photos.zip

 

Skladbu „Sing, sing, sing“… v ich interpretácii si môžete vypočuť tu: http://www.usembassy.sk/cms/media/audio/sing.wma