Site icon BOMBING

Návštevníci festivalu Grape dali výčapníkom skutočne zabrať. Predalo sa takmer 152-tisíc pollitrákov

cropped Frisco Spritz si náštevníci mohli vychutnať v zelenej oáze s bazénmi či beauty cornerom. Zdroj Plzeňský Prazdroj Slovensko

cropped Frisco Spritz si náštevníci mohli vychutnať v zelenej oáze s bazénmi či beauty cornerom. Zdroj Plzeňský Prazdroj Slovensko

Počet načapovaných pív a cideru na hudobnom festivale Grape lámal rekordy aj tento rok. Spolu vypili smädní návštevníci 151 999 pollitrov, čo je o takmer 22 000 viac ako vlani. Highlightom festivalu sa stala čoraz obľúbenejšia nepasterizovaná Gambrinus 10-tka s chuťou čerstvou ako z pivovaru.

Nezaostávali ani novinky Frisco Spritz, Šariš Ejl či Birell Pomelo Grep. Keďže súčasťou pitia piva je aj jeho správne čapovanie, mohli sa návštevníci tomuto majstrovstvu priučiť v škole čapovania v Pilsner Urquell zóne.

Tohtoročný festival Grape priniesol okrem nabitého hudobného programu aj viaceré novinky v pivných zónach. O tom, že boli prijaté s nadšením, svedčí spolu 151 999 načapovaných pollitrákov, čo je o takmer 22 000 viac ako minulý rok. Aj napriek sobotnej nepriazni počasia a silnej búrke tak celkový predaj pivných značiek na festivale narástol takmer o pätinu.

Pivné hity festivalu

Jeden z hlavných partnerov festivalu, Gambrinus, stavil na jedinečnú nepasterizovanú 10-ku priamo z tanku. Pivo s penou hustou ako smotana si mohli návštevníci vychutnať v unikátnej pojazdnej “hospode” so zabudovaným výčapom a exkluzívnym výhľadom priamo na hlavný stage. Neprekvapí preto, že predaj tejto značky narástol o 26,2 %. Návštevníci piešťanského festivalu prahli aj po nealku. Klasikou zostal mimoriadne obľúbený a osviežujúci Birell Pomelo Grep, ktorého sa vyčapovalo až o polovicu viac ako minulý rok. Milovníci skvelej hudby si vychutnali aj novinku Birell Hrozno, ktorý je vyrobený z prírodných surovín a vďaka originálnej výrobe poteší výnimočnou chuťou. Záujmu sa tešili aj pivné špeciály či tohtoročná novinka Šariš Ejl s jedinečnou receptúrou okorenenou slovenskou iskrou a vášňou.

„Veľmi nás teší, že každý návštevník festivalu si z našej širokej ponuky prišiel na svoje. Čo je najdôležitejšie, dokázali sme si udržať kvalitu čapovaného piva, o čom svedčia aj rekordné predaje,“ uviedol Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja Slovensko.

Návštevníci si počas celého festivalu mohli vyskúšať, ako sa čapuje pivo v Škole čapovania pod dohľadom Petry Sečkárovej a Igora Kolivoška, víťazov prestížnej súťaže v čapovaní Pilsner Urquell Master Bartender 2016 a 2015. Možnosť načapovať si svoju vlastnú hladinku, šnyt či mlieko do skleného krígľa využilo až 1500 ľudí. Pilsner Urquell zóna však bola centrom záujmu aj vďaka jedinečnému merchu, ktorí navrhli nadaní ilustrátori. Výťažok z jeho predaja, ktorý kvôli záujmu bude ešte pokračovať, poputuje na podporu študentov VŠVU.

Exit mobile version