Foreign Beggars – partička s najenergickejšou šou v Európe

Foreign Beggars – partička s najenergickejšou šou v Európe BOMBING

Foreign Beggars, partička ktorá rozhýbe Bratislavu. Títo Angličania totiž neprídu na Uprising iba koncertovať, privezú sem veľkú párty, po ktorej sa ešte dlho budete spamätávať. Na hudobnej scéne sa pohybujú už 15 rokov a po každom z ich koncertov pribudne veľké množstvo fanúšikov závislých na ich muzike a energie z nej.

 

Foreign Beggars vydali päť albumov a precestovali toľko krajín, že colníci už nemajú kam dávať pečiatky. Na turné s Prodigy excelovali a fanúšikovia odchádzali z koncertu dvoch headlinerov. Títo hudobníci sa predstavili aj po boku De La Soul, Snoop Dogga a pravidelne hrávajú na najvýznamnejších festivaloch Európy. Ich silou sú totiž živé vystúpenia. Na Slovensku vystúpia prvýkrát a zaručujeme, že na túto šou dlho nezabudnete!

 

Foreign Beggars pochádzajú z Londýna a okrem uk hip hopu sa pohybujú aj v dupstepe, grime a dnb. Výrazne sa zaslúžili o dnešnú podobu britského hip hopu. Na Uprisingu zahrajú výber toho najlepšieho z ich piatich albumov: Asylum Speakers, Stray Point Agenda, Bukakke Ski Trip, Asylum Agenda a United Colours Of Beggatron. Mnohé z ich skladieb sa stali hitmi a hymnami, ako napríklad “Contact” s Noisia, “Hold On” či “No Holds Barred”. V poslednej dobe majú na konte veľmi úspešné spolupráce so Skrillexom na treku “Scatta”, s Vato Gonzalesom na “Badman Riddim”, a na “Lines in wax” s Flux Pavillion. Profesionálne hrávajú od roku 2002 a podarilo sa im vyhrať či nominovať na niekoľko skvelých cien. V roku 2004 ich UK Hip Hop Awards ocenili ako najlepší Nový act a Lyric Pad Hip Hop Awards im udelili cenu za najlepšiu skupinu v roku 2005. Objavili sa aj v nomináciách Urban Music Awards za Najlepšie európske hiphopové vystúpenie.

 

Štvrtý ročník Uprising Reggae Festivalu sa bude konať 26. a 27. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave, v prostredí, ktoré poskytuje výborný priestor na koncerty, ale aj skvelý priestor na sprievodné festivalové podujatia akými budú workshopy, športové exhibície, výstavy, súťaže či stánky s rôznymi kulinárskymi dobrotami.

http://youtu.be/31U6wKbaosQ

www.uprising.sk

www.facebook.com/uprisingreggaefestival